Przejdź do treści
Mieleckie lotnisko z nowym oświetleniem (fot. hej.mielec.pl)
Źródło artykułu

Mieleckie lotnisko z nowym oświetleniem

Zakończyły się prace przy oświetleniu mieleckiego lotniska. Teraz jest ono dostępne dla pilotów także w nocy i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. – Mam nadzieję,  że to lotnisko przyczyni się także do rozwoju przedsiębiorstw funkcjonujących w mieście, do poprawy statusu Mielca jako jednego z centrów gospodarczych i centrów rozwoju województwa podkarpackiego – mówi Daniel Kozdęba, prezydent Mielca.

Na Lotnisku Mielec (EPML) dobiegły końca trwające od 2013 roku działania prowadzące do instalacji i certyfikacji oświetlenia pasa startowego. 7 kwietnia zostało ono oficjalnie oddane do użytku.

Możemy się pochwalić zakończeniem działań związanych z inwestycją oświetlenia lotniska i finalizacją procedur związanych z uruchomieniem tegoż oświetlenia. Bardzo się cieszę, że ruszamy z tymi działaniami do przodu, że jest to też jedno z kilku działań, jakie planujemy do realizacji na terenie lotniska – mówił podczas uruchomienie oświetlenia Daniel Kozdęba, prezydent Mielca. – Po pierwsze oddajemy oświetlenie lotniska, po drugie pracujemy nad strategią jego rozwoju czy kwestią budowy stacji tankowania paliw.

Nowe oświetlenie znacznie poprawi możliwości lotniska.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.hej.mielec.pl


(fot. lotniskomielec.pl)

Oświetlenie nawigacyjne obejmuje:

• świetlny system drogi startowej, świetlny system drogi kołowania (światła krawędzi DS o długości 2498 m, progów DS i końców DS), podświetlane znaki pionowe powiązane z droga startową zamontowane wzdłuż drogi startowej 09/27 i światła krawędziowe drogi kołowania oraz oświetlenie płyty postojowej,

• system precyzyjnego wskaźnika ścieżki podejścia PAPI drogi startowej przy progu 27. System PAPI składa się z czterech jednostek świetlnych rozmieszczonych w linii prostopadłej do osi drogi startowej po lewej stronie podejścia,

• uproszczony system świateł podejścia drogi startowej na kierunku 27 składający się ze świateł nadziemnych halogenowych na długości 420 m od progu 27 drogi startowej na przedłużeniu osi.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony