Przejdź do treści
Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie (fot. Łukasz Jaracz)
Źródło artykułu

Zaproszenie na XXI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2020

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza mzapraszają na XXI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski. Zawody zostaną rozegrane w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2020 roku.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejstracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod tym linkiem: www.form.jotform.com/200462143207341
oraz przesłanie kopii wpłaty na adres: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, 38-400 Krosno, ul. Staszica 6 lub e-mailem na adres: gorskiezawodybalonowe@gmail.com

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15.04.2020 r.

Wpisowe wynosi:
•  pilot + 2 osoby załogi – opłata: 600 zł,
•  pilot + 3 osoby załogi – opłata: 800 zł,
•  dodatkowa osoba: 200 zł.
Wpisowe obejmuje: wyżywienie (przedśniadanie, śniadanie, obiadokolację) dla 3 lub 4 osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, mapy, loger, obsługę meteo, poczęstunek na otwarcie oraz bankiet na zakończenie zawodów.

Więcej informacji na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl

W ubiegłym roku podczas XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych do rywalizacji stanęło 31 załóg z całej Polski i świata. Rozegrano 19 konkurencji. Pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji zajął Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Włocławsiego (SP-BGT). Drugie miejsce zajął Mateusz Rękas z Mościskiego Klubu Balonowego (SP-BBM), trzecie miejsce dla Kostiuskevicius Rimas z Litwy (LY-OMS).


(fot. Łukasz Jaracz)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony