XVI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2015 w Krośnie

XV Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel - Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz Aeroklub Podkarpacki - Szkoła lotnicza zapraszają na XVI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe organizowane w Krośnie w ramach Balonowego Pucharu Polski w dniach od 29.04.2015r. do 02.05.2015r. Pierwszy start zaplanowano na czwartek, 30.04.2015 r., na godzinę 6:00. Zawody zakończą się 2.05.2015r.. Ostatni lot odbędzie się po godzinie 18:00. W tym roku organizatorzy zaplanowali 19 konkurencji.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Do tego czasu w Mieście Szkła rozgrywano dwukrotnie Balonowe Mistrzostwa Polski oraz 13 razy Balonowy Puchar Polski.

Krośnieńska specyfika terenu, w którym rozgrywane są zawody, czyni je imprezą szczególną, inną niż wszystkie pozostałe organizowane w kraju. Podniesiony poziom trudności rozgrywanych tu konkurencji jest przynętą dla pasjonatów tego sportu.

Wysoki poziom sportowy, przepiękne krajobrazy, rozmach organizacyjny i nade wszystko gościnność mieszkańców Ziemi Krośnieńskiej to czynniki, które gwarantują niezapomniane przeżycia uczestnikom, gościom i widzom tej niezwykłej imprezy.

Zgłoszenia do udziału w zawodach należy przesłać do 15.04.2015r., wypełniając formularz zgłoszeniowy i przesyłając na adres: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, 38-400 Krosno, ul. Staszica 6 lub e-mailem: fundacja-otwartych@home.pl oraz barbara.maksym@gmail.com

Zwycięzcą po czterech udanych lotach i 21 odbytych konkurencjach w ubiegłorocznej, XV edycji Górskich Zawodów Balonowych został Zbigniew Jagodzik z Aeroklubu Leszczyńskiego, drugie miejsce zajął Tomasz Filus ze Skywalkers Balloon Club, a trzecie Vytautas Junevicius z Litwy (Alytus).

Więcej informacji w Zaproszeniu oraz na stronie Zawodów.

Źródło: gorskie-zawody-balonowe.pl
comments powered by Disqus