We Wrocławiu powstanie siedziba Sił Powietrznych USA

Port Lotniczy we Wrocławiu, fot. strefalotnicza.blogspot.com

23 września w Nowym Jorku podczas spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację, z której wynika, w jakich miastach Polski powstaną bazy wojskowe USA. Na tej liście jest także Wrocław.

Deklaracja dotyczy pogłębiania współpracy obronnej między Polską a Stanami Zjednoczonymi i w gruncie rzeczy jest uzupełnienie deklaracji podpisanej przez obu prezydentów 12 czerwca. Z dokumentu wynika, że część amerykańskich żołnierzy zostanie przeniesiona do Polski. Trump mówił także o tym, że przenoszone będą także jednostki wojskowe z innych krajów. Co więcej, to Polska ma pokryć koszty utworzenia infrastruktury związanej z rozlokowaniem amerykańskich sił w naszym kraju.

Lotnisko Wrocław-Strachowice wyznaczono na siedzibę bazy lotniczej załadunkowo-rozładunkowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

- Wybór tej i innych lokalizacji był dokonywany na podstawie szczegółowych, wspólnych z USA analiz, które brały pod uwagę szereg czynników, w tym operacyjne. Baza powstanie na terenie obecnie funkcjonującego portu lotniczego Wrocław-Strachowice

Czytaj całość artykułu na stronie www.gazetawroclawska.pl

Źródło: Gazeta Wrocławska
comments powered by Disqus