Przejdź do treści
GLO Garmin
Źródło artykułu

GLO – nowy bezprzewodowy GPS Garmina

Podczas trwających obecnie targów lotniczych Farnborough Air Show w Anglii, firma Garmin zaprezentowała nowe przenośne urządzenie GPS GLO, którego największą innowacją jest możliwość obierania sygnałów zarówno z satelitów amerykańskiego systemu GPS, jak i rosyjskiego GLONASS.

Garmin GLO został wyposażony w interfejs Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe połączenie z urządzeniami typu iPad, iPhone, Android, Windows CE i wiele innych. GLO potrafi odbierać informacje o bieżącej lokalizacji z ponad 24 satelitów obu systemów, co sprawia, że sygnał jest pobierany ok. 20% szybciej i zapewnia właściwą jakość oraz niezawodność transmisji nawet przy użytkowaniu go w samolotach uzyskujących duże prędkości. Co więcej, GLO aktualizuje informacje o położeniu 10 razy na sekundę - do 10 razy częściej niż w innych przenośnych odbiornikach GPS. Jego zalety mogą być dobrze widoczne w przypadku wykorzystywania georeferencyjnych schematów lotnisk Garmin Safe Taxi, gdzie zobrazowanie pozycji jest maksymalnie precyzyjne.

Urządzenie może pracować na bateriach do 12 godzin, co jak informuje producent, ma zapewnić precyzyjne wskazania pozycji nawet podczas najdłuższych lotów. Ładowanie GLO może odbywać się za pomocą kabla USB lub adaptera do gniazda zapalniczki.  Sugerowana cena sprzedaży urządzenia netto na rynku amerykańskim to 129 USD.

W sierpniu br., urządzenie GLO firmy Garmin będzie również dostępne w sklepie dlapilota.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony