Przejdź do treści
Avidyne & Frasca
Źródło artykułu

Firmy Avidyne i Frasca zaprezentowały symulator awioniki R9

W ostatnim czasie, firma Avidyne Corp. we współpracy ze spółką Frasca International Inc., rozwinęły program dwóch urządzeń szkoleniowych (Flight Training Devices - FTD), dedykowanych do samolotu Cirrus SR22. Opracowane symulatory wyposażone są w zintegrowaną awionikę Entegra Release 9 (R9) firmy Avidyne. Pierwsze FTD, już zostało przekazane Uniwersytetowi Zachodniego Michigan (WMU), natomiast drugie zostanie dostarczone w najbliższej przyszłości. Oba umożliwiają przeprowadzenie podstawowych i zaawansowanych szkoleń na Avidyne R9 Flight Deck w samolotach Cirrus.

Frasca FTD z Avidyne Entegra Release 9 zawiera podwójne wyświetlacze IFD5000 z dwoma systemami zarządzania lotem FMS9000w. Zastosowane rozwiązania obejmują odwzorowanie rzeczywistego kokpitu samolotu, systemu wizualnego TruVisionTM z wyświetlaczem 220°, a także Graphical Instructor Station (GISt), pozwalającego instruktorom programować i kontrolować symulacje pożądanych warunków lotu oraz monitorować działania pilota i wszelkie istotne parametry.

"SR22 FTD jest nie tylko symulatorem wyposażonym w awionikę Entegra 9 samolotu Cirrus, ale jest też to bardzo sprawny system symulacji lotu nowej generacji awioniki Avidyne", powiedział John Frasca, wiceprezes Frasca International.

"Jesteśmy w końcowej fazie transformacji na panel Entegra Avidyne Release 9 całej floty 26 samolotów Cirrus wykorzystywanych przez uczelnię i urządzenie Frasca R9 będzie niezwykle skutecznym wzmocnieniem naszego programu nauczania", powiedział David Powell, dziekan wydziału lotniczego WMU. "Uważam, że system Avidyne Release 9, ze swoimi fantastycznymi możliwościami FMS, jest szczególnie cenny w procesie szkolenia kandydatów na korporacyjnych i komercyjnych pilotów", dodał.

Frasca FTD jest dopuszczony do szkolenia na mocy federalnych przepisów Part 61. Umożliwia przeprowadzenie symulacji lotu na instrumentach i może być wykorzystywany na egzaminach praktycznych z operacji na przyrządach, a także w trakcie cyklu szkoleniowego do poszczególnych licencji – maksymalnie 2,5 godziny do licencji PPL(A), 25 godzin do licencji CPL(A), 50 godzin do licencji ATPL (A) i 20 godzin szkoleniowych do uprawnień na przyrządy.

Więcej informacji: Frasca.com, WMich.edu, Avidyne.com


FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony