EAA wydało Flight Test Manual dla samodzielnie zbudowanych konstrukcji

Flight Test Manual EAA, fot. GANews

Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego (EAA) wydało nowa edycję instrukcji Flight Test Manual. Założeniem twórców publikacji jest wdrożenie profesjonalnych procedur w locie przez społeczność amatorsko budowanych statków powietrznych. Zgodnie z EAA, 47-stronicowy podręcznik zawiera opis programu testów w locie samodzielnie zbudowanych konstrukcji, a także 19 kart, które mogą być przewożone w kokpicie w celu szybkiego odniesienia się do konkretnych sytuacji w locie i zebrania danych z prób.

Karty testowe są zbliżone do tych używanych przez zawodowych pilotów cywilnych, jak również wojskowych. "Niniejsza instrukcja jest wynikiem wieloletniej pracy EAA, naszych wolontariuszy z Homebuilt Aircraft Council oraz komitetu ds. bezpieczeństwa zarządu EAA" - powiedział Sean Elliott, wiceprezes EAA ds. bezpieczeństwa. Niniejsza instrukcja jest częścią wysiłków EAA, mających na celu wypełnienie, a nawet przekroczenie zaleceń Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) dotyczących poprawy bezpieczeństwa samolotów amatorskich, szczególnie w początkowych godzinach prób w locie.

W podręczniku Flight Test Manual zawarto wskazówki i przebieg procesu zbierania danych w celu uproszczenia programu testów w locie. Pozwala to pilotom na pełne zrozumienie działania, cech i ograniczeń samolotów. Dokument został również przygotowany jako podręczny odnośnik, który może znajdować się na pokładzie podczas przyszłych lotów.

Publikacja jest jednym z etapów współpracy EAA z FAA, zawiązanej celem stworzenia nowego, alternatywnego programu testów w fazie I, wykorzystując podstawę opartą na wymaganiach nadzoru lotniczego. "Wskaźnik wypadków dla samolotów amatorskich jest na historycznie niskim poziomie, ale nieustannie dążymy do ciągłej jego poprawy właśnie poprzez edukację" - powiedział Elliott. "EAA jest liderem w tej dziedzinie od ponad 60 lat i nadal rozwija nowe programy, które przynoszą korzyści lotnictwu prywatnemu", dodał.

Flight Test Manual Stowarzyszenia Lotnictwa Eksperymentalnego jest dostępny online (LINK) w cenie 17,95 USD dla członków EAA i 22,95 USD dla pozostałych.

Źródło: GA News
comments powered by Disqus