Ruszyła trzecia edycja projektu "Rozwiń Skrzydła"

Zajęcia paralotniowe w ramach projektu "Rozwiń Skrzydła" (fot. Fundacja PODAJ DALEJ)

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wspólnie z Aeroklubem Stalowowolskim realizuje III edycję projektu "Rozwiń Skrzydła".

"Rozwiń Skrzydła" to projekt skierowany do osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski, który rozpoczął się od pasji i inspiracji dwóch pilotów: Adama Czeladzkiego i Jędrzeja Jaxa-Rożena. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które Fundacja realizuje od 2015 roku zachęcając osoby z niepełnosprawnością do uprawiania sportów lotniczych.

Latać i mieć nad tym kontrolę to wielkie przeżycie. Szczególnie, jeśli za sterami siedzi osoba, dla której w życiu codziennym zwykły krawężnik może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Latanie to jedna z tych dyscyplin sportowych, w których wózek inwalidzki odstawia się na bok i trzeba dać z siebie wszystko.

W tym roku dla 13 osób zorganizowane zostaną zajęcia szybowcowe, a dla 15 osób zajęcia paralotniowe.

Zajęcia odbywać się będą w okolicach Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, a także Stalowej Woli. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizatorzy uczestnikom zajęć zapewnią:
– nocleg i wyżywienie,
– wykwalifikowaną kadrę instruktorską,
– wsparcie asystentów osoby niepełnosprawnej i wolontariuszy podczas zajęć i po za nimi,
– szybowiec i paralotnie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową,
– zajęcia organizowane będą w bardzo małych grupach.

Jak wziąć udział w zajęciach w pięciu krokach?

Krok 1 – Wypełnij do dnia 31 marca 2019 roku formularz rekrutacyjny dostępny pod następującym linkiem: www.docs.google.com/…/1tBNFXWe43lki0Lt9X3ZNVwXFFsr…/edit

Krok 2 – Twój formularz zostanie zweryfikowany w ciągu 2 tygodni, a po pozytywnej jego ocenie Fundacja skontaktuje się z Tobą telefonicznie/mailowo lub innego komunikatora i uzgodni termin rozmowy indywidualnej.

Krok 3 – Po zakwalifikowaniu do udziału w zajęciach dostaniesz od organizatorów instrukcję jak przygotować się do badań lotniczo – lekarskich (w przypadku zajęć szybowcowych) i podstawowych badań sportowych – w przypadku paralotnii

Krok 4 – Po pozytywnym wyniku badań zostaniesz skierowany na kurs teoretyczny (szybowce) i otrzymasz terminarz zajęć paralotniowych.

Krok 5 – Po ukończeniu kursu teoretycznego – szybowcowego musisz samodzielnie przyjechać na lotnisko Aeroklubu Stalowowolskiego w wyznaczonym terminie. Jeżeli bierzesz udział w zajęciach paralotniowych podstawowych to organizatorzy zaproszą Cię do Konina lub Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzięki projektowi "Rozwiń Skrzydła" udostępniamy niebo! – mówią przedstawiciele Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt: karol.wlodarczyk@podajdalej.org.pl lub tel. 63 211 22 19

Więcej informacji na stronie Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Źródło: Fundacja PODAJ DALEJ
comments powered by Disqus