Lotnictwo okiem kamery

FlyingTV

Strona internetowa Flying TV została stworzona celem prezentacji i udostępnienia wszystkim entuzjastom lotnictwa, archiwalnych, historycznych, ale też współczesnych filmów dokumentujących tę piękną dyscyplinę sportu i życia. Część obrazów, jakie można znaleźć na witrynie pokazują mniej znane aspekty awiacji, w tym m.in. rajd po lotniskach z czasów Polski Ludowej z udziałem dziennikarzy - pilotów, czy też wycieczkę edukacyjną po lotnisku Okęcie, nakręconą kilkadziesiąt lat temu.

Serwis jest podzielony na kilka kategorii: lotnictwo, ludzie lotnictwa, modelarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo i wydarzenia lotnicze. W każdym z powyższych działów znajdują się dziesiątki produkcji, często zapomnianych i nieopublikowanych w żadnym innym miejscu. Udostępnione zostały nagrania z treningów akrobacji na samolotach i szybowcach. Materiały często montowane z obrazu rejestrowanego przez kilka kamer, pozwalają wczuć się w rolę pilota wykonującego podniebne ewolucje..
W poszczególnych zakładkach znajdują się m.in. historia awiacji i prezentacja samolotów używanych w latach 60-tych, krótka wizytówka WSOSP w Dęblinie, uroczystości otwarcia lotniska w Aleksandrowicach w 1936 r., migawki z mistrzostw polski w spadochroniarstwie, które zorganizowano na katowickich hałdach, filmy na temat wykonywania bezpiecznych skoków spadochronowych, materiał filmowy o górskiej szkole szybowcowej Żar, materiały informacyjne dla szybowników, film o kobietach, szybowniczkach czasów PRL-u, a także sprzed kilku miesięcy - zwycięski występ Sebastiana Kawy na mistrzostwach świata w Chile.

Są też wspomnienia o wielkich i już trochę zapomnianych postaciach polskiego lotnictwa: pilocie szybowcowym Janie Wróblewskim, wicemistrzu świata i mistrzu polski w akrobacji samolotowej Janie Kasperku, pilocie legendzie Franciszku Kępce, oblatywaczu wytwórni szybowców SZD Adamie Zientku i pilocie balonowym Zbigniewie Burzyńskim. Prezentowane są samoloty, w tym RWD-5, TS-8 Bies, EM-10 Bielik, a także migawki z pokazów i pikników lotniczych w Radomiu, Bielsku - Białej, Gliwicach czy Krakowie Czyżynach.

Odwiedź koniecznie www.flyingtv.pl

Źródło: FlyingTV.pl
comments powered by Disqus