Przejdź do treści
Uszkodzenia Cessny 172 po kolizji z dronem, fot. avweb
Źródło artykułu

Wstępny raport dot. kolizji policyjnego drona i Cessny 172N

Incydent miał miejsce 10 sierpnia w pobliżu lotniska Toronto Buttonville (CYKZ). We wstępnym raporcie, kanadyjska Civil Aviation Daily Occurrence Reporting System (CADORS) podkreśla, że policyjny dron spowodował w załogowym statku powietrznym „poważne szkody”. Cessna 172 (znaki rejestracyjne C-GKWL), którą lecieli instruktor i uczeń, znajdowała się na końcowym podejściu do lotniska na wysokości 500 stóp AGL, gdy obaj poczuli wstrząs i myśleli, że zderzyli się z dużym ptakiem.

Jednak kontynuowali lądowanie bez zmiany konfiguracji i mocy. Po wyjściu z samolotu byli zaskoczeni uszkodzeniami, jakie znaleźli, w tym na śmigle i lewej stronie osłony silnika. W wyniku incydentu nie zgłosili żadnych obrażeń. Jak się później okazało, dron uległ zniszczeniu i należał do policji z York, która wykorzystawała go w ramach operacji w rejonie Richmond Hill (ok 22 mil od Toronto).

Policja z York potwierdziła, że taki incydent miał miejsce i napisała w oświadczeniu: „10 sierpnia nasz zdalnie pilotowany statek powietrzny (RPA) był wykorzystywany w ramach śledztwa w rejonie lotniska Buttonville. W trakcie operacji zderzył się on z lądującym samolotem. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń”.

Raport wstępny z tego zdarzenia dostępny jest tutaj (LINK)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony