HondaJet najpopularniejszym biznes jetem pierwszej połowy 2017 r.

HondaJet

Koncern Honda Aircraft Co. ogłosił w tym tygodniu, iż w pierwszej połowie 2017 r. odrzutowiec biznesowy HondaJet był najczęściej kupowanym samolotem w tym segmencie lotnictwa. W Ameryce i Europie Północnej nabywców znalazło 24 egzemplarze tego biznes jeta.

"Nasi klienci są bardzo zadowoleni z osiągów, komfortu i doskonałego wykończenia wnętrza HondaJet"
- powiedział prezes Honda Aircraft, Michimasa Fujino. "HondaJet jest bardzo zaawansowanym technologicznie, sportowym samolotem i pilotowanie go jest jak prowadzenie wysoko precyzyjnego samochodu sportowego. Chcemy stworzyć nową wartość w lotnictwie biznesowym i mam nadzieję zobaczyć wiele kolejnych samolotów HondaJet latających na całym świecie", dodał.

W celu sprostaniu aktualnemu zapotrzebowania klientów, zakłady Hondy w Greensboro w Północnej Karolinie mogą wyprodukować cztery odrzutowce HondaJet miesięcznie.  Co istotne, dla japońskiego koncernu otworzył się kolejny rynek, bowiem w ubiegłym tygodniu certyfikat typu dla HondaJet przyznał nadzór lotniczy Brazylii (ANAC).

O samolocie HondaJet

Zgodnie ze specyfikacja producenta, HondaJet jest najszybszym, najwyżej latającym, najcichszym i najbardziej ekonomicznym odrzutowcem w swojej klasie. Binzes jet zwraca uwagę licznymi innowacjami technicznymi, także w zakresie konstrukcji płatowca, jak umieszczenie silników nad skrzydłami (OTWEM), co pozwoliło radykalnie poprawić osiągi i obniżyć zużycie paliwa, a to dzięki mniejszemu współczynnikowi czołowego oporu powietrza. Jednocześnie taki układ silników redukuje poziom hałasu w kabinie samolotu i zmniejsza hałas docierający na ziemię, a także pozwala na zbudowanie najbardziej przestronnej kabiny wśród samolotów tej klasy, z największą dostępną przestrzenią bagażową i w pełni funkcjonalną toaletą w tylnej części kabiny.

Samolot został wyposażony w dostosowany do jego specyfiki, najbardziej zaawansowany system awioniki z ekranami dotykowymi, jaki jest dostępny w lekkich odrzutowcach dyspozycyjnych - system Garmin® G3000. HondaJet jest pierwszym komercyjnym samolotem zbudowanym przez Hondę i – jak na Hondę przystało – oferuje najwyższy poziom osiągów, ekonomii i wartości w stosunku do ceny.

O firmie Honda Aircraft Company

Honda Aircraft Company jest założoną w 2006 roku spółką w całości należącą do American Honda Motor Co. Inc.

Firma odpowiada za projekt, produkcję, sprzedaż, serwis i wsparcie techniczne samolotów HondaJet. Siedziba główna mieści się w Karolinie Północnej – w miejscu narodzin lotnictwa. Duch Soichiro Hondy, założyciela firmy Honda Motor i pasjonata lotnictwa zawsze szukającego nowych wyzwań, jest wciąż obecny w Honda Aircraft, gdzie spełnia się jego niezrealizowane za życia marzenie o wprowadzeniu marki Honda do branży lotniczej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.hondajet.com

Źródło: flyingmag.com
comments powered by Disqus