Diamond Aircraft własnością chińskiego Wanfeng Aviation

Diamond DA40 NG

Chiński Wanfeng Auto Holding Group poinformował o zakończeniu procedury przejęcia spółki Diamond Aircraft, rok po tym, jak nabył 60-procentowy udział w oddziale Diamond Canada. Według chińskiego koncernu, ruch ten ma mieć znaczący wpływ na długoterminową przyszłość Diamonda i zwiększenie poziomu jego globalnej sprzedaży.

Po ogłoszeniu w zeszłym roku dokapitalizowania Diamonda, Wanfeng obiecał zwiększyć produkcję, sprzedaż i liczbę serwisów, a także w większym stopniu skoncentrować się na amerykańskim rynku.

„Zapewniliśmy Diamondowi pozycję lidera rynku", powiedział Bin Chen, prezes Wanfeng Aviation Industry oraz Wanfeng Auto Holding Group. "Przez 25-lat pod rządami założyciela Diamonda, Christiana Driesa, firma opracowała szeroką gamę doskonałych samolotów, które zyskały światową renomę ze względu na ich wydajność, ekonomiczność, bezpieczeństwo i zastosowane innowacje. Opierając się na tym wspaniałym fundamencie, zamierzamy na długi czas wprowadzić Diamonda na pozycję lidera w lotnictwie ogólnym na wszystkich światowych rynkach”.


"Diamond jest dziełem mojego życia", wyjaśnił Christian Dries, były dyrektor generalny Diamond Aircraft. "W interesie udanej długoterminowej przyszłości musieliśmy znaleźć odpowiedniego partnera, aby kontynuować nasz rozwój. Wanfeng i konkretnie Bin Chen podzielają moją wizję przyszłości lotnictwa ogólnego i inwestują z długoterminową strategią i zasobami, które pomogą ją spełnić. Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój Diamonda i na podstawie oceny naszego dotychczasowego partnerstwa w Diamond Canada, jestem pewny, że zostawiam spółkę w bardzo dobrych rękach", dodał.

Źródło: flyingmag.com
comments powered by Disqus