Pierwsze egzemplarze Diamond DA62 w drodze do klientów

Diamond DA62

Firma Diamond Aircraft przygotowuje dostawę pierwszych egzemplarzy nowego modelu DA62. Samoloty o numerach seryjnych od 5 do 9 trafią do użytkowników w Europie, natomiast 10 egzemplarz, którego montaż dobiega właśnie końca, trafi do klienta w Stanach Zjednoczonych – powiedział szef Diamonda, Christian Dries.

Samolot o numerze 10 zostanie pokazany w listopadzie na Konferencji NBAA (National Business Aviation Association), gdzie zaprezentujemy go operatorom biznesowym i czarterowym – dodał. Dries zwraca uwagę, że wersja DA62 na amerykański rynek będzie większa i w całości wykonana z kompozytów.  

Mniejszy wariant mieści 5 pasażerów, a jego maksymalna masa do startu wynosi niecałe 2 tony (4400 lb). Jest idealny na rynek europejski, gdzie m.in. od MTOM zależy wysokość opłat trasowych – dodaje.

Dries spodziewa się w Stanach dużego zainteresowania modelem DA62 nie tylko od prywatnych użytkowników czy operatorów komercyjnych. Diamond liczy na przejęcie części rynku air-taxi. Cirrus ze swoim SR22 w tym segmencie radzi sobie dobrze, mamy więc nadzieje, że DA62 również szybko zdobędzie w nim popularność – powiedział Dries.


Cena modelu DA62, który zostanie pokazany na Konferencji NBAA, została skalkulowana na poziomie 1,07 mln euro.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus