LEBACE: Duże zainteresowanie odrzutowcem HondaJet

HondaJet

Podczas odbywających się w Sao Paolo w Brazylii targów lotnictwa biznesowego (LEBACE), firma Honda Aircraft poinformowała, iż otrzymała znaczną ilość zamówień na odrzutowiec biznesowy HondaJet. Producent z Północnej Karoliny dodał, że samolot cieszy się dużym zainteresowaniem również wśród prywatnych klientów.

Jako jedna z niewielu całkowicie nowych konstrukcji prezentowanych podczas tej imprezy, HondaJet przyciągała uwagę odwiedzających wystawę statyczną. Samolot przyleciał do Sao Paulo, które to miasto zostało włączone do ogólnoświatowego tour statku powietrznego. Prezentacje w różnych częściach globu rozpoczęły się w kwietniu br., niedługo po zakończeniu pierwszych testów w powietrzu HondaJet.

Honda ogłosiła również partnerstwo ze spółką Lider Aviacao, która ma być wyłącznym dystrybutorem HondaJet w Brazylii. Według specyfikacji producenta, ten wart 4,5 mln dolarów sześciomiejscowy, dwusilnikowy odrzutowiec biznesowy będzie zapewniał o ok. 15% mniejsze zużycie paliwa niż konkurencyjne statki powietrzne, będzie mógł latać szybciej od nich, a dodatkowo będzie posiadał w standardowym wyposażeniu toaletę.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus