Jet Connections uruchamia nowy program zarządzania flotą

Jet Connections logo

Brytyjski broker lotniczy Jet Connections poinformował, iż do końca trzeciego kwartału br. ma nadzieję wprowadzić nowy program zarządzania flotą odrzutowców biznesowych.

Program NES został zaprojektowany, jako tania alternatywa dla tradycyjnych ofert zarządzania samolotami. „System, który jest pierwszym tego typu na rynku, oferuje właścicielom i użytkownikom maszyn biznesowych przejrzystą oraz indywidualną obsługę i dzięki temu gwarantuje dużo mniejszą stawkę w porównaniu do tych funkcjonujących na rynku czarterowym”, powiedział dyrektor zarządzający Jet Connections, Zahir Deir. „Przykładowo, użytkownikom Citation Bravo, którzy posiadają ok. 100 godzin w programie NES, w porównaniu do podobnej liczby godzin czarterowych na otwartym rynku pozwoli zaoszczędzić ok. 800 dolarów”, dodał.

Również stałe koszty operacyjne będą niższe niż w tradycyjnych programach zarządzania, wyjaśniał Deir. „Chociaż korzyści z posiadania własnego business jeta jest wiele, to są również i związane z tym koszty. Prywatne samoloty są bardzo drogie w zakupie i wymagają utrzymania własnych pilotów, a także serwisowania, ubezpieczenia i odpowiedniego zarządzania”, dodał.

Posiadająca bazę na lotnisku w Oxford firma, oferuje możliwość podzielenia stałych kosztów operacyjnych pomiędzy grupy użytkowników, gdzie każdy ponosi odpowiedzialność za wydatki bezpośrednie, takie jak paliwo, opłaty handlingowe, trasowe, a także za lądowanie. Program NES został dobrze przyjęty przez potencjalnych właścicieli i producentów, w tym firmy Cessna, Embraer i Hawker Beechcraft, które już zatwierdzły go do wdrożenia.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus