Hawker Beechcraft prowadzi rozmowy z potencjalnymi nabywcami

Hawker Beechcraft

Firma Hawker Beechcraft złożyła zmodyfikowany plan reorganizacji, który zakłada sprzedaż części lub wszystkich aktywów spółki i w zamierzeniach ma do końca roku pomóc uwolnić się spod ochrony rozdziału 11 Prawa Upadłościowego USA. Producent twierdzi, iż w ramach wydanego w dniu 30 czerwca planu restrukturyzacji analizuje "wszystkie dostępne opcje strategiczne", w tym kwestię dalszego prowadzenia działalności jako samodzielny podmiot i oceny potencjalnej sprzedaży firmy.

Analiza dokumentów wskazuje, iż nabyciem spółki początkowo było zainteresowanych 35 firm, począwszy od strategicznych kontrahentów do prywatnych partnerów kapitałowych. Dziewięć zainteresowanych stron zostało zaproszonych do prowadzenia negocjacji, z których następnie sześć miało do 22 czerwca przesłać swoje oferty. Hawker Beechcraft wyjaśnia, iż prowadzi ocenę różnych wniosków i nie podjął jeszcze żadnych ostatecznych decyzji w sprawie przeprowadzenia transakcji sprzedaży.

Plan zakłada również zabezpieczenie pożyczkodawców w wysokości co najmniej 81% kapitału spółki, ale jej właściciele, Goldman Sachs i Onex, którzy przejęli w 2007 r. spółkę za 3,3 mld dolarów, już ponieśli znaczące straty. Hawker Beechcraft twierdzi, że wdrażany plan "jest słuszny i sprawiedliwy". W maju producent złożył wniosek ochronę przed upadłością w ramach 11 Rozdziału Prawa Upadłościowego USA z powodu zmniejszającej się sprzedaży samolotów biznesowych, słabych perspektyw dla rynku i braku płynności finansowej spółki. Firma dąży do potwierdzenia planu reorganizacji do 15 listopada.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus