Gama Aviation zapowiada rozszerzenie działalności

Gama Aviation - Citation CJ2

Brytyjska firma Gama Aviation, dostawca usług segmentu lotnictwa biznesowego, planuje w pierwszej połowie przyszłego roku otwarcie bazy w stolicy Libanu Bejrucie. Jak tłumaczy przedstawiciel spółki, głównym tego powodem jest rosnący popyt na samoloty biznesowe w rejonie Bliskiego Wschodu i Azji.

Inwestycja Gama w Libanie jest częścią szerszej strategii globalnej ekspansji, w ramach której potencjalny klient z całego świata będzie miał dostęp do jej podstawowych usług - zarządzania samolotami czarterowymi, serwisu i obsługi naziemnej. Obecnie Gama posiada bazy w USA, Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie, gdzie w ostatnim tygodniu na targach lotniczych Dubai Air Show 2011 zapowiedziała utworzenie kolejnej placówki. Jednostka będzie zlokalizowana w Jeddah w Arabii Saudyjskiej i ma zostać otwarta na początku przyszłego roku. Pierwsza bazy Gama powstała trzy lata temu w emiracie Sharjah.

„Bliski Wschód nadal dostarcza bogatych pasażerów, co spowodowało, że trzecią naszą bazą w regionie stanie się Bejrut. Miejscowe lotnisko jest bardzo popularnym hubem dla lotnictwa biznesowego, a natężenie ruchu stale tam rośnie", powiedział szef Gama, Marwan Khalek. W najbliższych 12 miesiącach dojdzie również do pierwszych oznak działalności Gamy na rynku Azji i Pacyfiku. "W przyszłym roku planujemy stworzenie struktury korporacyjnej w Hong Kongu", wyjaśniał Khalek.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus