Firma Victor planuje zrewolucjonizować sektor lotnictwa biznesowego

Gulfstream G200

15 sierpnia, rozpoczęła działalność nowa firma segmentu lotnictwa korporacyjnego, która jak informuje, powstała z powodu niezadowolenia z zasad funkcjonowania podmiotów oferujących współwłasność statków powietrznych. Spółka Victor, określa się jako „private jetshare community” i oferuje możliwość porównania cen, wykonania rezerwacji, a także dokonania płatności za czarter prywatnych odrzutowców poprzez różnego rodzaju platformy płatnicze.

Czarterujący może sprzedać nadwyżki miejsc na pokładzie biznes jeta innym członkom programu firmy Victor i to zarówno w lotach do celu, jak i powrotnych. Fakt ten pozwala na zakup pojedynczych miejsc za ułamek kosztów całego czarteru. Według firmy, nowy model działalności otworzy możliwość podróży prywatnymi odrzutowcami większej liczbie zainteresowanych tym osób, a tym samym zapewni wzrost popytu i zwiększy przychody dla partnerów operatora. 

Założyciel spółki Clive Jackson, powiedział: „Zasady działania firmy Victor wymuszą zmianę formy działania innych podobnych podmiotów tego segmentu lotnictwa ogólnego. Dzięki naszej ofercie konsumenci będą w stanie zjednoczyć się i wykorzystać swoją znaczną siłę nabywczą pod jedną marką. Wpłynie to na zwiększenie konkurencyjności i bardziej sprawiedliwe ustalanie cen, co ostatecznie przełoży się także na mniejsze koszty operowania odrzutowcami”. 

„Spółka Victor, której forma działalności została zaprezentowana w lutym br., przyciągnęła już ponad 270 członków, którzy wykonali ponad 60 lotów. Mamy zakontraktowaną flotę ponad 120 prywatnych odrzutowców z całej Europy oraz umowy z 22 operatorami business jetów, bazujących we wszystkich głównych miastach kontynentu", dodał. Bernhard Fragner, prezes GlobeAir - operatora odrzutowców biznesowych z Linzu, w Austrii, który jest również partnerem firmy Victor, wyjaśniał: „Tego typu działania pozwolą na zwiększenie przychodów operatorów statków powietrznych takich jak nasza firma, a odbędzie się to głównie poprzez obniżanie cen transportu i możliwość zaoferowania prywatnych odrzutowców większej puli potencjalnych klientów”.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.flyvictor.com

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus