EBACE 2013: Cessna zwiększy produkcję modelu 172 Skyhawk

Cessna 172 Skyhawk

Podczas targów lotnictwa biznesowego EBACE 2013, które w dniach od 21 do 23 maja odbywały się w szwajcarskiej Genewie, prezes koncernu Cessna Scott Ernest poinformował, iż spółka planuje zwiększenie produkcji modelu 172 Skyhawk nawet o 36% w stosunku do poziomu zanotowanego z roku 2012. Głównym powodem takiej decyzji jest niespodziewany wzrost zamówień na ten typ statku powietrznego.

Posiadający siedzibę główną w Wichita w stanie Kansas producent już zwiększył w tym roku liczbę zmontowanych modeli 172 Skyhawk, ale rosnące zainteresowanie rosyjskich i chińskich ośrodków szkolenia lotniczego wciąż wzmaga podaż. "To ciekawe, że sprzedaliśmy już całą tegoroczną produkcję”, powiedział Ernest.

Cessna nie ujawniła, ile egzemplarzy Skyhawk zostanie dostarczonych do końca 2013 r., ale w ubiegłym nabywców znalazło 140 samolotów tego typu.

"Musimy zdecydować, czy chcemy otworzyć linię produkcyjną dla kolejnych 50 samolotów, a jeśli tak to po ile je sprzedamy", tłumaczył Ernest. "Aktywnie obserwujemy ten trend. Jeśli rynek zaakceptuje naszą cenę, to prawdopodobnie to zrobimy”, dodał.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus