CAE uzyskała zatwierdzenie dla internetowego szkolenia na G550

G550

Kanadyjska firma CAE Inc. poinformowała, iż Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) przyznała jej certyfikat zatwierdzający teoretyczny kurs on-line dla odrzutowca biznesowego Gulfstream G550, jako alternatywę dla wykładów teoretycznych prowadzonych przez instruktorów w wyspecjalizowanych ośrodkach szkoleniowych.

„To rozwiązanie będzie bardziej wydajne dla pilotów i bardziej efektywne z punktu widzenia kosztów dla operatorów”, powiedział Glenn Frederick, wiceprezes CAE na region Ameryki Północnej ds. do spraw symulatorów, szkoleń i usług. „Zaproponowane przez nas rozwiązanie powinno zająć jedynie 50% obecnego czasu szkolenia”, wyjaśniał Frederick. Dodał, iż kurs odświeżający trwa zazwyczaj cztery do pięciu dni, a pierwsze dwa dni poświęcone sa zajęciom na ziemi. „Jeśli pilot zazwyczaj zgłasza się do nas w niedzielę wieczorem, żeby zacząć w poniedziałek rano, to teraz będzie mógł przyjechać we wtorek i tym samym będzie mógł dłużej wykonywać swoje obowiązki w kokpicie”.

Firma będzie monitorowała postęp szkolenia on-line, a pilot, który zgłosi się na sesję symulatorową weźmie udział w jednogodzinnym briefingu, na którym będzie musiał przejść testy zgodności i dopiero wtedy zostanie dopuszczony do zajęć na symulatorze. Materiały szkoleniowe również będą dostępne w sieci. Internetowy kurs dla G550 będzie pierwszym tego typu na rynku, ale według pomysłodawców, w niedługim czasie zostanie opracowanych szereg innych podobnych aplikacji. „Współpracujemy ze wszystkimi najważniejszymi producentami sektora maszyn biznesowych. G650 jest programem eksperymentalnym i zainteresowanie nim jest bardzo duże”, powiedział Frederick.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus