Bombardier CSeries w barwach linii Swiss

Bombardier CSeries w barwach Swiss

Koncern Bombardier zaprezentował odrzutowiec pasażerski CS100 w barwach linii Swiss (znaki rejestracyjne C-GWXZ). Samolot ten jest piątym egzemplarzem wykorzystywanym do testów i pierwszym, który posiada w pełni wyposażoną kabinę pasażerską.

Statek powietrzny będzie prezentowany podczas wystawy statycznej Paris Air Show, a po tej imprezie będzie go można zobaczyć na lotnisku w Zurychu. W 2009 r. grupa Lufthansa (do której należy Swiss) zamówiła dla linii 30 samolotów tego typu.

Jak informuje producent, we francuskich pokazach weźmie również udział model CS300, który już wylądował na lotnisku Le Bourget. Certyfikacja CSeries planowana jest na koniec bieżącego roku, a wprowadzenie go do służby ma nastąpić w pierwszej połowie 2016 r.


Odrzutowiec CSeries jest nowym projektem, nad którym prace trwały od 2008 r. i zgodnie ze specyfikacją producenta, będzie oferował on swoim użytkownikom komfort, oszczędność paliwa i "niezrównaną ekonomię" przewożąc od 100 do 149 pasażerów. Firma ogłosiła niedawno, że będzie również dostępna 160 miejscowa wersja tej konstrukcji.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus