Przejdź do treści
FIS, źródło: fis.pansa.pl
Źródło artykułu

FIS English Day – dziękujemy za udział!

1 kwietnia 2010 roku, był dniem frazeologii angielskiej w przestrzeni niekontrolowanej. W skali całego kraju, na "zgłoszonych" 507 operacji lotniczych, które miały miejsce w przestrzeni klasy G, łączność z FIS w języku angielskim nawiązało 119 pilotów. Stanowi to 23% ogółu. 50 z nich miało miejsce w sektorze FIS Poznań, 39 – FIS Warszawa, 12 FIS – Olsztyn, 11 – FIS Gdańsk i 7 – FIS Kraków.

Tego dnia, w przestrzeni klasy G niewiele było przelotów międzynarodowych zagranicznych statków powietrznych – siłą rzeczy odbywających się w języku angielskim – stąd te ponad sto operacji to dzieło polskich pilotów, którzy odpowiedzieli na propozycję przyłączenia się do FIS English Day.

Najbardziej cieszy nas, że obok głosów doskonale znanych z eteru z częstego posługiwania się lotniczym angielskim, dało się słyszeć pilotów, którzy prawdopodobnie po raz pierwszy prowadzili komunikację w tym języku. Dla nich należą się wielkie brawa.

Dziękujemy tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do popularyzacji angielskiej frazeologii lotniczej wśród pilotów latających w przestrzeni klasy G i zachęci do częstszego posługiwania się tym językiem.

Andrzej Rutkowski
Przegląd Lotniczy
FIS Warszawa/Olsztyn

Czytaj równieź: FIS English Day - 1. kwietnia 2010

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony