Już teraz zapraszamy w maju do Michałkowa na odlotowy festyn

II Festyn Lotniczy „Lotnisko bliżej miasta”

Od czasu zakończenia I Festynu Lotniczego „Lotnisko bliżej miasta” minęło już ponad pół roku. Przez ten czas spotykaliśmy się dużą ilością pozytywnych komentarzy oraz wyrazów uznania, na temat organizacji, pierwszej tak dużej, imprezy lotniczej na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. Za te słowa dziękujemy. Kilka z nich chcielibyśmy przytoczyć poniżej:

"Pierwszy raz z rozmachem" - tymi słowami portal pokazylotnicze.pl zatytułował artykuł podsumowujący I Festyn Lotniczy. "Pierwsza edycja nowej dwudniowej wielkopolskiej imprezy lotniczej została zakończona. Wielki rozmach z jakim impreza została przygotowana oraz nagłośnienie medialne sięgało poziomu największych imprez tego typu w naszym kraju (Radom, Góraszka czy Kraków)." Zapraszamy do przeczytania całości relacji.

"Kilkanaście tysięcy widzów z Polski, Holandii, Francji przyszło na lotnisko Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie (Wielkopolskie), gdzie zorganizowano dwudniowy festyn "Lotnisko bliżej miasta" (...) Prezydent Bronisław Komorowski napisał do organizatorów i uczestników festynu, że spotkanie w Michałkowie obrazuje historię polskich skrzydeł i nowoczesne oblicze lotnictwa. "Ostrów Wielkopolski i cała Wielkopolska mogą poszczycić się pięknymi tradycjami lotniczymi. Ich początki sięgają czasów II Rzeczypospolitej" - napisał prezydent. Przypomniał, że na przełomie 1919 i 1920 roku powstała w Poznaniu pierwsza w Polsce wyższa szkoła pilotów" - słowa te mogliśmy przeczytać na łamach portalu onet.pl.

"Największa impreza lotnicza w roku, w Polsce - to na pewno. Dla mnie przeżycia do końca moich dni. Skoczyłem ze spadochronem z czterech tysięcy metrów, Puchaczem leciałem głową w dół. Tego nie zapomnę już, ale jedno jest pewne i to jest ważne - ekstremalne doznania dla każdego!" - skomentował redaktor telewizji nSport.

"Na lotnisku w Michałkowie, gdzie dzisiaj jesteśmy, wielki Festyn Lotniczy. Także to miejsce zaznaczamy jako miejsce, gdzie będzie wielkie lotnicze szaleństwo" - tymi słowami Bartłomiej Jędrzejak zapowiedział imprezę w sobotnim wydaniu programu "Dzień Dobry TVN".

"Dzisiaj poniedziałek, zaczynamy więc od wysokich lotów. Zostałam bowiem zaproszona na piknik lotniczy w Michałkowie. Organizator mówi: "Pani Martynko, co pani będzie sobie jechać pięć godzin w korkach... zabierzemy panią samolotem!" Mówię: "Halo, halo... wielki świat, fantastycznie!". (...) "Wiedzieliśmy z prognozy pogody, że będzie pogorszenie warunków, ale to co się rozpętało za moment, trudno mi dzisiaj opisać słowami. Po lewej i po prawej stronie uderzały pioruny, były chmury burzowe. (...) Naprawdę nie trzeba jechać na kraniec świata, żeby przeżyć coś ekstremalnego. Życie jest dziwniejsze niż fikcja i pisze nam zaskakujące scenariusze." - opowiadała o swoim locie do Michałkowa Martyna Wojciechowska w audycji "Martyna Ekstremalna" na antenie radia Zet.

"Samolotów było tak dużo, że trudno je wszystkie wymienić. Organizator, Aeroklub Ostrowski, zadbał by atrakcji w ciągu tych dwóch dni nie zabrakło. Z zadania wywiązali się celująco. Statki powietrzne prezentowały się nie tylko na niebie, ale także na ziemi. Od najmniejszych do największych, od myśliwców poprzez śmigłowce, samoloty ultralekkie, wiatrakowce, na balonach skończywszy. W sobotę z samego rana do Michałkowa przyleciał śmigłowiec bojowy Mi 24. Organizatorzy zabiegali o niego długo, a rozmowy toczyły się na najwyższym szczeblu, najważniejsze jednak, że się udało" - relacjonowała w wydarzeniach telewizja Proart.

"W moim odczuciu się udało. Pogoda dopisała, pokazy się udały. Jest wszystko tak, jak sobie wymarzyłem. Według moich obliczeń w sobotę na lotnisku w Michałkowie było 32-35 tys. osób, a w niedzielę 20-22 tys. - Już dziś otwarcie mówi się, że Festyn był wielkim wydarzeniem na skalę całego regionu. Wydaje się, że "Lotnisko bliżej miasta" na stałe wpisze się do kalendarza imprez lotniczych w Polsce, a jego ranga będzie rosła wraz z kolejnymi edycjami." - komentował Marian Sadowski, pomysłodawca i organizator Festynu.

"Impreza się udała. Wydaje mi się, że pokazaliśmy całkiem spory przekrój samolotów. Już teraz będziemy mieli przy organizacji następnego festynu większe doświadczenie. Zauważyliśmy parę drobnych niedociągnięć, ale przecież wszystko sprawdza się w boju." – powiedział Tadeusz Malarczyk, dyrektor Aeroklubu Ostrowskiego.

Właśnie w ten sposób komentowano, co więcej, nadal komentuje się I Festyn Lotniczy "Lotnisko Bliżej Miasta", który odbył się 21 i 22 maja 2011 roku na lotnisku w Michałkowie. Chcąc kontynuować odniesiony sukces, Stowarzyszenie Lotnisko Bliżej Miasta, Aeroklub Ostrowski wraz ze Starostą Ostrowskim podjęli się organizacji drugiej edycji Festynu. Idee pozostały te same, pragniemy ukazać i przybliżyć społeczeństwu historię oraz dokonania Aeroklubu Ostrowskiego, zainteresować młodzież problematyką sportów lotniczych i rozbudzić w niej pasję do lotnictwa oraz poszerzyć zainteresowanie społeczeństwa lotnictwem.

Pierwszy Festyn miał być imprezą na skalę regionu. W trakcie przygotowań wszystko dosłownie "wymknęło się spod kontroli". Jednym z powodów zaangażowania się coraz większej liczby partnerów w projekt w Michałkowie było z pewnością ogromne zainteresowanie imprezą mediów ogólnopolskich. W pierwszy dzień imprezy telewizja TVN prezentowała imprezę na żywo w programie "Dzień Dobry TVN". Pojawiła się również telewizja TVN24, wraz ze śmigłowcem "Błękitny 24". Nie zabrakło także telewizji sportowej nSport. Redaktorzy tej stacji nakręcili trwający blisko trzydzieści minut reportaż zatytułowany "Władcy przestworzy". Obecna była także lokalna telewizja Proart. Patronatem radiowym objęły Festyn radio Centrum oraz radio Eska. Na specjalne zaproszenie drogą lotniczą przybyła do Michałkowa podróżniczka i dziennikarka - Martyna Wojciechowska, znana z programu „Kobieta na krańcu świata”.

Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo podnieść przysłowiowej poprzeczki. Zrobimy jednak wszystko, aby nie byli Państwo rozczarowani 26 i 27 maja 2012 roku. Prosimy uważnie śledzić naszą stronę internetową www.festynostrow.pl. Wszystkie potwierdzone informacje będziemy publikowali niezwłocznie. Już teraz zapraszamy w maju do Michałkowa na odlotowy festyn!

Organizatorzy

Źródło: festynostrow.pl
comments powered by Disqus