Przejdź do treści
Port Lotniczy Bydgoszcz - samolot na płycie (fot. Port Lotniczy Bydgoszcz)
Źródło artykułu

Port Lotniczy Bydgoszcz na barkach marszałka województwa

Pieniądze potrzebne bydgoskiemu lotnisku na przeżycie i na to, żeby mogły z niego startować i lądować samoloty irlandzkiego Ryanaira wpompowuje w spółkę jedynie samorząd województwa - większościowy udziałowiec PLB. Bydgoszcz nie dała dotąd grosza.

W ubiegłym roku Urząd Marszałkowski dokapitalizował port 12 milionami złotych. Pieniądze były potrzebne po to, żeby w czasie pandemii z lotniska nie trzeba było zwalniać ludzi, a ono samo mogło zachować gotowość do przyjmowania samolotów. Dlaczego 12 mln? Bo koszt utrzymywania PLB miesięcznie to ok. milion zł.

Teraz, we wrześniu, operacja "pompowania" pieniędzy się powtórzyła - tym razem port od marszałka dostał 3 mln zł. Drugi największy udziałowiec - gmina Bydgoszcz - nie dała ani złotówki. Nasz informator mówi, że nie wynika to ani z konfliktu z marszałkiem, ani z Toruniem, który już od kilku lat nie dokłada do PLB. - Bydgoszcz była traktowana przez zarząd portu jak bankomat, co nie jest komfortową sytuacją - słyszymy.

Czytaj całość artykułu na stronie www.expressbydgoski.pl

 

 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony