Przejdź do treści
Eurolot Bombardier Q400 NextGen (fot. aviationnews.eu)
Źródło artykułu

Piloci Eurolotu ćwiczą procedurę „touch and go” w Bydgoszczy

W niedzielę (13 lipca), w godzinach przedpołudniowych, w porcie w Bydgoszczy, piloci Eurolotu będą ćwiczyć - na samolocie Bombardier Q400 NextGen - procedurę startów i lądowań, z których część będzie wykonana jako „touch and go”.

W lotach wezmą udział oficerowie Eurolotu oraz kapitan-instruktor Mateusz Szyguła. Załoga wystartuje z lotniska Chopina w Warszawie ok. godz. 10:30, następnie poleci do portu w Bydgoszczy, gdzie wykona 10 podejść w ramach procedury “touch and go”.

Ćwiczenia procedury podejścia do lądowania to element szkoleniowy wszystkich pilotów. Z pewnością dla pasjonatów lotnictwa, spotterów, ale także osób niezwiązanych z awiacją takie ćwiczenia są widowiskowe oraz wzbudzają zainteresowanie. Dla nas to po prostu dobre ćwiczenie, dzięki któremu jesteśmy profesjonalnie wyszkoleni i przygotowani na każdą sytuację - mówi Mateusz Szyguła, kapitan-instruktor Bombardiera Q400 NextGen w Eurolocie.

„Touch-and-go” (TAG) to jeden z manewrów w lotnictwie, który pozwala załodze samolotu na dotknięcie pasa startowego przez koła maszyny, a następnie natychmiastowe poderwanie jej do lotu. Ćwiczenia te są jednymi ze standardowych szkoleń pilotów we wszystkich liniach lotniczych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony