Przejdź do treści
Symulator należący do Enter Air, fot. Enter Air
Źródło artykułu

Enter Air uruchamia najnowocześniejszy symulator B737 w Polsce

Linie lotnicze Enter Air wspólnie z AFG, jednym z niezależnych liderów szkolenia lotniczego na świecie, uruchamiają w Warszawie najnowocześniejszy symulator lotniczy w Polsce. Urządzenie zostało certyfikowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i będzie wykorzystywane do szkolenia pilotów Enter Air i innych linii lotniczych.

- Uruchomienie symulatora oznacza otwarcie nowego rozdziału w historii polskiego lotnictwa, będzie to pierwsze tej klasy urządzenie w Polsce. Projekt realizujemy z renomowanym partnerem firma AFG z USA, jedną z największych na świecie niezależnych firm zajmujących się prowadzeniem ośrodków szkolenia symulatorowego – mówi Marcin Kubrak, członek zarządu i dyrektor operacji lotniczych Enter Air. - Własny symulator pozwoli nam na istotne zredukowanie kosztów szkolenia oraz na ogromną oszczędność dostępnego czasu pracy pilotów. Dotychczas nasi piloci musieli odbywać szkolenia w zagranicznych ośrodkach, które wraz z dojazdami zajmowało dostępny czas pracy załóg lotniczych. Z drugiej strony centrum szkoleniowe będzie otwarte na pilotów innych linii lotniczych, więc zapewni nam również dodatkowe przychody  – dodaje.

Centrum szkoleniowe z symulatorem jest wspólną inwestycją Enter Air (45%) i AFG (55%), amerykańskiej  spółki specjalizującej się w prowadzeniu centrów szkoleń symulatorowych  i będącej jednym z niezależnych liderów tej branży na świecie.

Zainstalowany symulator CAE model  7000 XR  to urządzenie klasy D (czyli najbardziej zaawansowane dostępne na rynku) wyprodukowane przez renomowana kanadyjską firmę CAE.  Symulator pozwala na szkolenia pilotów Boeingów 737 w zakresie uzyskiwania uprawnień na typ B737 300-900 oraz wymaganych operacyjnie szkoleń bieżących.  

- Pomimo trudnej sytuacji branży spowodowanej pandemią realizujemy nasze strategiczne plany. Jestem przekonany, że jako jedna z linii o najniższych kosztach w Europie z obecnego kryzysu wyjdziemy wzmocnieni i zwiększymy nasz udział w europejskim rynku przewozów turystycznych - mówi Marcin Kubrak.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony