Emirates wylądowały w Gwinei

B773 należący do linii Emirates

27 października 2013 roku linie Emirates otworzyły połączenie do Konakry w Republice Gwinei. Stolica tego kraju jest już 24. afrykańskim miastem w siatce połączeń przewoźnika i szóstym spośród nowych kierunków, które linie otworzyły od stycznia 2013 roku.

Konakry, położone na atlantyckim wybrzeżu Afryki, jest ekonomicznym, finansowym i kulturowym centrum kraju, a zarazem domem około 2 milionowej populacji, stanowiącej prawie ćwierć całkowitej liczby mieszkańców Gwinei. Głównymi obszarami działalności ekonomicznej tego kraju są agroturystyka i produkcja minerałów. Gwinea jest też największym na świecie producentem boksytu, posiada również bogate złoża diamentów oraz złota.

Loty Emirates do Konakry stanowią jeden z dwóch odcinków na trasie Dubaj-Konakry-Dakar. Stwarzają one nowe możliwości dla pasażerów podróżujących do Gwinei w celach biznesowych i turystycznych. Dzięki połączeniu z hubem w Dubaju, będą mogli oni komfortowo poruszać się w ramach siatki połączeń przewoźnika, zwłaszcza do miast w Chinach i w obrębie innych kierunków w Azji, na Środkowym Wschodzie, w Indiach i Australii.

Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom w Gwinei nowe połączenie z Konakry. Spodziewamy się, że Dubaj będzie popularnym celem podróży wśród pasażerów biznesowych poszukujących tam okazji do nawiązania współpracy handlowej, a także ze względu na dalsze możliwości przesiadkowe. Będzie to z pewnością również atrakcyjny kierunek dla turystów szukających rozrywki i zakwaterowania na bardzo wysokim poziomie - powiedział Hubert Frach, Emirates' Divisional Senior Vice President Commercial Operations West.

Dokładamy wszelkich starań, aby połączenie do Konakry okazało się naszym kolejnym sukcesem. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się ono do dalszego wzrostu ekonomicznego Gwinei, a dostęp do nowych kanałów handlowych i inwestycyjnych, jaki zapewnia nasza rozwijająca się globalna siatka połączeń, korzystnie wpłynie na jej rozwój. Chcielibyśmy podziękować władzom Gwinei za ich wsparcie, nie możemy doczekać się już współpracy z naszymi partnerami i dostawcami w tym kraju, dodał Hubert Frach.

Połączenie Dubaj-Konakry-Dakar obsługiwane będzie przez Airbusa A340-300 w trzyklasowej konfiguracji. Pasażerowie lotu Emirates będą mogli skorzystać z licznych udogodnień, jak na przykład z nagradzanego na całym świecie systemu indywidualnej rozrywki ice, oferującego setki kanałów z muzyką, filmami i programami telewizyjnymi. Ponadto podróżujący mają możliwość wysyłania i odbierania maili i wiadomości tekstowych na pokładzie samolotu, a także skosztowania wykwintnych dań przygotowywanych przez szefów kuchni przewoźnika. Wszyscy pasażerowie są obsługiwani przez wykwalifikowany personel pokładowy, w ramach którego zatrudnione są osoby ponad 130 narodowości.

W uzupełnieniu do lotów pasażerskich, Emirates SkyCargo może przewieźć blisko 13 ton towarów podczas każdego lotu, wspierając tym samym eksport gwinejskich kluczowych towarów, takich jak świeże ryby, owoce, warzywa, próbki skał i olejów, jak również import popularnych produktów - farmaceutyków, tkanin, telefonów komórkowych, elektroniki, sprzętu górniczego i maszyn.

Łączone operacje do Dakaru będą wykonywane cztery razy w tygodniu, w każdy wtorek, środę, piątek i niedzielę. Samolot rejsu EK795 startuje z Dubaju o 7:20 i ląduje na Międzynarodowym Lotnisku w Konakry o 14:00 tego samego dnia, następnie o 15:25 wylatuje do Dakaru i ląduje tam o 17:05. Podróż powrotna rozpoczyna się w Dakarze o 18:35 i kończy w Dubaju o 7:40 następnego dnia.

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus