Emirates i TAP Air Portugal podpisały porozumienie w sprawie rozszerzenia partnerstwa strategicznego

Emirates i TAP Air Portugal - ogony samolotów (fot. Emirates)

Emirates i TAP Air Portugal podpisały protokół ustaleń (MoU), aby rozszerzyć partnerstwo code-share między obiema liniami lotniczymi.

Dzięki nowej umowie klienci obu linii lotniczych będą mogli korzystać z łączności na wielu nowych trasach w obu Amerykach, Afryce Północnej i Azji Wschodniej. Emirates i TAP Air Portugal sprawdzą formy zacieśnienia współpracy w ramach swoich programów dla osób często podróżujących, w tym możliwości obustronnego zarabiania i wykupu biletów oraz popularne korzyści, takie jak dostęp do poczekalni.

Obie linie lotnicze planują wzajemnie wspierać swoje programy międzylądowań, zarówno w Dubaju, jak i w Lizbonie, a linie Emirates wspierają TAP Air Portugal, analizując potencjalne możliwości ekspansji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Po uzyskaniu wymaganych zgód regulacyjnych, rozszerzona umowa ma wejść w życie od 1 maja 2021 r. Zapewni ona klientom bezproblemową rezerwację, sprzedaż biletów i wiele korzyści związanych z podróżami do 70 miejsc w siatkach połączeń obu linii lotniczych.

Pełna sukcesów współpraca Emirates i TAP Air Portugal trwa już 8 lat. Cieszymy się jej rozszerzeniem i nie możemy się doczekać, aby zapewnić naszym klientom jeszcze więcej korzyści, które z niej wynikają – powiedział Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates.

TAP Air Portugal z przyjemnością zacieśnia współpracę z Emirates, umożliwiając naszym klientom szerszy dostęp geograficzny. Z niecierpliwością czekamy też na to, aby móc zabrać klientów Emirates do większej liczby miast w Portugalii, a także do naszych miejsc docelowych w obu Amerykach i Afryce Północnej oraz na skorzystanie przez nich z naszego programu Stopover Portugal – dodał Arik De, dyrektor ds. przychodów I siatki połączeń TAP Air Portugal.

W ramach rozszerzonego partnerstwa linia TAP Air Portugal uzyskała dostęp do lotów Emirates do popularnych miejsc w Azji Wschodniej, takich jak Tajpej, Tokio, Osaka, Bombaj, Delhi, Dhaka, Male, Dżakarta, Denpasar, Manila, Hanoi, a także Barcelona i Meksyk.

Klienci Emirates będą mogli bezproblemowo uzyskać dostęp do dodatkowych połączeń krajowych w Portugalii, a także lotów TAP Air Portugal do miast w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Senegalu, Gwinei Bissau, Gwinei-Konakry, Maroko, Tunezji, Gambii i na Wyspy Zielonego Przylądka.

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus