Przejdź do treści
Cessna 150 (SP-KIB) Aeroklubu Leszczyńskiego na lotnisku (fot. kadr z filmu Aeroklubu Leszczyńskiego)
Źródło artykułu

Nowy samolot Aeroklubu Leszczyńskiego

Jak poinformował portal Elka.pl, Aeroklub Leszczyński wzbogacił się w kolejny samolot. To Cessna 150 (SP-KIB), która będzie używana do szkolenia pilotów samolotowych. 18 stycznia br. maszyna przyleciała z Płocka na leszczyńskie lotnisko, powitana przez aeroklubową brać szampanem.

Cessna 150 to niewielki dwumiejscowy samolot treningowy i turystyczny, bardzo popularny na świecie – wyprodukowano ich ponad 23 tysiące egzemplarzy. – Będzie używana przede wszystkim do szkolenia pilotów samolotowych na tak zwaną licencję PPL – mówi Mariusz Poźniak z Aeroklubu Leszczyńskiego. – Chętnych do szkolenia nie brakuje, cieszymy się że teraz będziemy mogli je sprawniej prowadzić.

Samolot został zakupiony w Płocku od prywatnej osoby, kosztował około 150 tysięcy złotych. – W zakupie znacząco pomógł nam kolega Stanisław Nowicki – mówi Mariusz Poźniak. Pan Stanisław przyprowadził go z Płocka wraz pilotką aeroklubu Wiktorią Zawadzką. – Bardzo dobrze, lekko się prowadzi, warunki były idealne, cały lot trwał półtorej godziny – mówi Pani Wiktoria.


(fot. kadr z filmu Aeroklubu Leszczyńskiego)

Cessna nie należy do najmłodszych, wyprodukowano ją w 1969 roku. – Jest w tak dobrym stanie, że przeżyje niejeden nowoczesny samolot – zapewnia Stanisław Nowicki.

To druga Cessna Aeroklubu Leszczyńskiego i szósty samolot w ogóle – pozostałe cztery używane są także do holowania szybowców.

Więcej informacji oraz zdjęć z powitana samolotu na leszczyńskim lotnisku na stronie www.elka.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony