Cykl “Sunny Swift” EASA: Nocny lot VFR…

“Sunny Swift” EASA: Nocny lot VFR…

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) publikuje na swoich łamach cykl „Sunny Swift”, którego zadaniem jest edukowanie społeczności general aviation i ogólne zwiększenie bezpieczeństwa wykonywanych operacji lotniczych.

Publikacja omawia szereg głównych wyzwań stojących przed prywatnymi pilotami i jest częścią mapy drogowej GA określonej przez Agencję. Dzięki pomocy personelu EASA, historie przedstawione w cyklu są również dostępne w większości języków krajów członkowskich.

EASA zachęca do powielania tego materiału i tym samym wsparcia promowania bezpieczeństwa wśród społeczności GA. Włączając się w tę akcję, na łamach dlapilota.pl będziemy raz w tygodniu przybliżali publikacje Agencji. W dzisiejszym odcinku: Nocny lot VFR

Opis: nocny lot VFR może być wspaniałym przeżyciem. Latanie nad rozświetlonymi księżycem krajobrazami i oświetlonymi miastami może zapewnić niesamowite wspomnienia. Ale tylko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i zachowaniu odpowiednich środków ostrożności nocny lot będzie niósł niezapomniane wrażenia. EASA zachęca do zapoznania się ze wskazówkami zawartymi w publikowanym materiale.

Cykl “Sunny Swift” EASA: Nocny lot VFR… do wydruku w większej rozdzielczości dostępny jest tutaj (LINK)


Uwagi i komentarze dotyczące cyklu „Sunny Swift” można kierować na adres: generalaviation@easa.europa.eu

Agencja zaprasza również pilotów i entuzjastów lotnictwa do zapisania się do społeczności lotnictwa ogólnego. Można tego dokonać pod linkiem www.easa.europa.eu/community/ga

Źródło: EASA
comments powered by Disqus