Lotnisko w Świdniku: Budowa może ruszyć jeszcze w tym roku

Port Lotniczy Lublin S.A.

Mimo 54 protestów, decyzja środowiskowa dla lotniska w Świdniku utrzymana w mocy! Teraz spółka Port Lotniczy Lublin może wystąpić do wojewody o pozwolenie na prowadzenie inwestycji.

– Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie utrzymała w mocy decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie budowy Portu Lotniczego Lublin – napisał nam dzisiaj wieczorem w SMS-ie poseł Janusz Palikot (PO). I dodał, że tym samym nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby wystąpić do wojewody o pozwolenie na prowadzenie inwestycji.

– To bardzo dobra wiadomość, wkrótce będziemy mogli przystąpić do fizycznej realizacji upragnionej budowy - mówi poseł Stanisław Żmijan (PO).

– Robiliśmy wszystko, żeby ocena GDOŚ była pozytywna. Natomiast martwiło nas, że przeciąga się rozpoczęcie inwestycji. Ta wiadomość jest dla mnie najlepszym prezentem imieninowym – ucieszył się Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa. I dodał: To lotnisko naprawdę otworzy Lubelszczyznę na świat.

Decyzja GDOŚ musi się jeszcze uprawomocnić. Osoby i organizacje, którym nie podoba się lotnicza inwestycja, mogą odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a potem do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Mogą to zrobić m.in. właściciele nieruchomości leżących na terenie przyszłego lotniska i w obszarze jego oddziaływania, a także organizacje społeczne, które brały udział w postępowaniu, np. Stowarzyszenie Inicjatywa 2008. Wiesław Szajewski ze Stowarzyszenia nie odbierał dzisiaj wieczorem telefonu. W sumie było 54 odwołań.

– Wojewoda nie musi czekać na wyrok sądu – podkreśla Piotr Jankowski, rzecznik prasowy lotniczej spółki.

Czytaj całość artykułu na stronie Dziennika Wschodniego.

Źródło: Dziennik Wschodni
comments powered by Disqus

Komentarze

A co z drugim lotniskiem na terenie woj. lubelskiego, które ma uruchomić jakaś spółka w Białej Podlaskiej ????

Czy wiesz, że…
- Tylko cztery polskie województwa: podlaskie, opolskie, lubelskie i świętokrzyskie nie mają regionalnych portów lotniczych.

http://www.airport.gdynia.pl/aktualnosci/czas-na-wykorzystanie-terenow,1...

dodam tylko że lubelskie jest największe z nich

Miało być na EURO 2010!!!

20 lat już się słyszy o lotnisku dla lubelszczyzny i cały czas władze zapewniają że potrzebne i będą budować. Takiej indolencji jak w tu długo trzeba by szukać a wybory się zbliżają. Jak dla mnie to jest podwójna czerwona kartka dla całej ekipy przy korytku - jako reprezentanci tak sporej części społeczeństwa ciągle drepczą w miejscu i nic z tego nie wynika.
Fakty są takie że tego lotniska ciągle nie ma a ciągle się tylko o nim mówi i przerzuca papiery.

Ile to wszystko już kosztowało?