Lotnisko w Płocku do przebudowy. Nastąpiła jednak pewna zmiana początkowych planów

Lotnisko Aeroklubu Płockiego, fot. dziennikplocki

Ostatnio wiele osób czekało na deszcz. Czekali również w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej…Dwa pasy startowe, jeden betonowy o długości niemal 900 metrów, szeroki na 30 metrów, oraz drugi pas o nawierzchni naturalnej dla szybowców, do realizacji funkcji szkoleniowych i sportowych – taki był cel w momencie ogłaszanego przez płocki Ratusz postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę płockiego lotniska przy ul. Bielskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska publicznego.

W marcu poznaliśmy wykonawcę – wybrano firmę Innebo Group Sp. z o. o. z Warszawy, która była gotowa podjąć się zadania za kwotę 389 tys. 910 zł.

Zanim zostanie wykonany projekt, powinna powstać koncepcja (w dwóch wariantach) wraz z analizą wielu aspektów, jak chociażby metody odwodnienia drogi startowej, rodzaju nawierzchni, sposobu oświetlenia, rozwiązań zmniejszających koszty utrzymania zimowego, a także możliwości dalszej rozbudowy.

Czytaj całość artykułu na stronie www.dziennikplocki.pl

Źródło: Dziennik Płocki
comments powered by Disqus