Odświeżona wersja skrzydła – Universal 1.1

Universal 1.1 – kolorystyka w palecie czterech żywiołów

Firma Dudek Paragliders poinformowała o odświeżeniu wersji Universala, pierwszego skrzydła swobodnego EN B, które może być przekształcone w pełnokrwiste skrzydło paramotorowe (DGAC).

Universal 1.1 jest skrzydłem do swobodnego latania rekreacyjnego. Początkujący piloci z pewnością docenią wyjątkowy komfort latania w niespokojnych noszeniach, dzięki sporej dawce samostateczności zastosowanej w konstrukcji skrzydła.

Po aktywowaniu trymerów i zamontowaniu sterowania ALC+ Universal 1.1 staje się w pełni samostatecznym skrzydłem napędowym o dobrej ekonomii, na którym można latać rekreacyjnie i przelotowo, wykorzystywać termikę, ale także uczyć się latania z silnikiem od podstaw.

Universal 1.1 jest odświeżoną wersją poprzednika, z ulepszonymi taśmami nośnymi i od nowa zaprojektowaną kolorystyką w palecie czterech żywiołów. Tkaninę Dominico producenci zastąpili Porcherem i zmienili kolory linek (wg standardów PMA). Zmodernizowane zostało oprzyrządowanie taśm nośnych, upraszczając ich konstrukcję, przez co są bardziej przejrzyste i wygodniejsze w użytkowaniu. Podstawowe parametry skrzydła nie zmieniły się.

Przy projektowaniu i konstruowaniu Universala firma Dudek Paragliders wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie i najnowsze technologie. Skrzydło posiada certyfikaty EN i LTF w klasie B, oraz dopuszczenia DGAC (dokumenty są w trakcie wystawiania).

Universal 1.1 jest przeznaczony dla początkujących i rekreacyjnych pilotów latających:
– wyłącznie swobodnie (którzy chcą korzystać z dobrodziejstw umiarkowanej samostateczności),
– przeważnie swobodnie, czasem z napędem,
– zarówno z napędem jak i swobodnie,
– przeważnie z napędem, czasem swobodnie,
– wyłącznie z napędem (którzy docenią lepszą ekonomię, łatwiejszy start i przyjemniejsze sterowanie niż w skrzydłach typowo paramotorowych, jak np. Synthesis2).

Więcej informacji na stronie: www.dudek.eu


Przeczytaj również:
Nowe skrzydło – Colt 2

Źródło: Dudek Paragliders
comments powered by Disqus