Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dreamliner lecący z Warszawy do Indii został zawrócony z powodu usterki

Usterka techniczna spowodowała, że Dreamliner lecący z Warszawy do Bombaju został zawrócony znad Rumunii ma Lotnisko Chopina. Pasażerowie kontynuują lot inną maszyną.

"Samolot zawrócił z powodu usterki technicznej i braku możliwości jej usunięcia w Bombaju. Po zamianie na inną maszynę, lot jest kontynuowany" – przekazał PAP rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski. W środę o 21.30 pasażerowie odlecieli inną maszyną w kierunku Bombaju.

To już trzecia usterka maszyny tego typu w ciągu tygodnia.

Dreamliner PLL LOT, który w niedzielę wyleciał z Lotniska Chopina do Zanzibaru z powodu usterki został zawrócony na Lotnisko Chopina. Samolot został zawrócony znad Bułgarii, a powodem była usterka wskazania instalacji przeciwoblodzeniowej. Po usprawnieniu ten sam samolot kontynuował rejs.

Wcześniej, w sobotę z powodu usterki zapasowego tzw. sztucznego horyzontu na Lotnisko Chopina został zawrócony Dreamliner lecący do Nowego Jorku. Maszynę zawrócono nad Morzem Bałtyckim, w pobliżu Szwecji.

Pasażerowie tego samolotu jeszcze tego samego dnia mieli odlecieć do USA, ale agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT. Ostatecznie odlecieli niedzielnym lotem na lotnisko JFK.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony