Kolejna Akcja Serce w wykonaniu 3.SLTr

M-28 Bryza w locie - widok z przodu (fot. 3SLTr)

Dwudziesty czwarty raz w tym roku załoga 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego wspólnie z cywilnym personelem medycznym wykonała lot ratujący życie w ramach Akcji Serce.

Zadanie zrealizowali lotnicy z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego. To już piąta Akcja Serce wykonana w tym roku przez powidzkich lotników. Samolot Bryza M-28 wykonał lot po trasie Powidz – Wrocław – Gdańsk – Powidz.

Na potrzeby „Akcji Serce” w 3 Skrzydle Lotnictwa Transportowego w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie. W tym roku załogi 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego zrealizowały 24 Akcje Serce, z czego dziewiętnaście lotów wykonała 8 Baza Lotnictwa Transportowego z Krakowa, a pięć 33 Baza Lotnictwa Transportowego z Powidza.

W 2019 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom trzydzieści dwa razy, z czego dwadzieścia cztery zrealizowało 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego, a osiem Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej.

kpt. Martyna Fedro-Samojedny

Źródło: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
comments powered by Disqus