Kolejne atrakcje Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu 2017 w Rybniku

Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu 2017 (fot. Aeroklub ROW)

Już w ten weekend fani lotnictwa spotkają sie na lotnisku Aeroklubu Rybnickiego Okręgu Węglowego podczas Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu 2017.

Wiemy już, że na rybnickim niebie zobaczymy: Artura Kielaka w akrobacjach na samolocie Sbach Xtreme Air-41, Jerzego Makulę w pokazie na szybowcu MDM-1 Solo Fox, czeską grupę pokazową Follow-me na czterech samolotach typu Zlin (226MS i 326MF), dobrze znaną w Rybniku grupę akrobacyjną FireBirds, czeską grupę rekonstrukcyjneą Pterodactyl Flight w nowym programie, zespół pasjonatów lotnictwa 3AT3 w pokazie pilotażu grupowego oraz dwa samoloty PZL M18 Dromader, które zaprezentują publiczności efektowne zrzuty wody.

Teraz swoje przybycie potwierdził również Maciej Pospieszyński – polski pilot szybowcowy i samolotowy. Człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Pytany o swoje osiągnięcia zwykle się uśmiecha i mówi „najważniejsze to robić to co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”. Maciej Pospieszyński jest dwukrotnym Mistrzem Świata w akrobacji szybowcowej a także mistrzem Polski w akrobacji samolotowej. W swojej karierze zdobył wiele medali mistrzostw Świata oraz mistrzostw Europy, w dorobku posiada również wiele medali Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej.


Maciej Pospieszyński  ptzy swoim nowym samolosie Extra 330sc (fot. Air Sports Promotion)

Maciej Pospieszyński występował już podczas Dni Aeroklubu, w 2015 roku dał piękny pokaz akrobacji szybowcowej. W tym roku zaprezentuje się w akrobacji samolotowej!

Tak wyglądał występ Macieja Pospieszyńskiego w Rybniku w 2015 roku:

Podczas Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu będzie można zobaczyć także wiatrakowiec Cavalon, pilotowany przez Andrzeja Wybrańca, w locie i przekonać się, że jest to maszyna bardzo dobrze sprawująca się również w lotach akrobacyjnych! Wiatrakowce nie są statkami powietrznymi, które często można zobaczyć na niebie, dlatego każde ich pojawienie się w zasięgu wzroku budzi ciekawość.

Wiatrakowce to wiropłaty o niesamowitych wręcz możliwościach. Łączą w sobie cechy różnych aparatów latających lecz nie mają wad większości z nich. Cechuje je niezwykła wręcz zwrotność i manewrowość (obrót w miejscu o 360 stopni przy zerowej prędkości postępowej), krótki start i lądowanie (przy korzystnym wietrze dobieg około 5 do 10 metrów) możliwość bezpiecznego lotu na niewielkiej prędkości z możliwością krótkotrwałego zatrzymania się w miejscu. Małe przeciążenia dają dodatkowo uczucie komfortu wynikające z płynności lotu. Znacznie mniejsza w stosunku do innych ultralightów wrażliwość na wiatr i turbulencje czynią z wiatrakowca maszynę bardzo uniwersalną o wszechstronnym zastosowaniu.

Zapraszamy wszytskich do udziału w dniach 17-18.06.2017 r. w Pikniku Lotniczym Dni Aeroklubu! Jak dotrzeć na Piknik zobacz na stronie www.dniaeroklubu.pl


Przeczytaj również:
Pierwsze atrakcje Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu 2017

 

Źródło: dniaeroklubu.pl
comments powered by Disqus