Zobacz lotnicze motywy naniesione w WZL nr 2 na samochód

F-16 na firmowym samochodzie WZL Nr 2 (fot. WZL Nr 2/Facebook)

Od listopada 2020 roku Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy dysponują nowymi możliwościami – oferują oklejanie dekoracyjne samolotów.

Przypomnijmy, że praca z dekoracyjnym oklejaniem samolotów nie była zupełnie obca dla specjalistów WZL Nr 2. Pierwsze próby nakładania folii dekoracyjnej na samolotach miały miejsce w 2017 roku podczas prac przy samolocie ATR 72, który oklejany był w barwy SPRINTAIR. Natomiast w 2018 roku wyklejone zostało logo na kadłubie samolotu ERJ 190 AIR BURKINA. Poza oklejaniem samolotów firma okleja również inne pojazdy – podczas prac przy projekcie odnawiania powłok lakierniczych samolotów Orlen Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY oklejone zostały również ich samochody.

Tym razem do hangaru trafił jeden z modeli dostawczych Volkswagena (firmowe auto WZL Nr 2), które otrzymało nietuzinkową szatą graficzną, którą wykonali specjaliści z WZL Nr 2 S.A.

Na lewym boku samochodu umieszczono samolot wielozadaniowy F-16. Po prawej stronie możemy zobaczyć czterosilnikowy wojskowy samolot transportowy C-130 Hercules. Oba w barwach Polskich Sił Piwietrznych.


C-130 Hercules na firmowym samochodzie WZL Nr 2 (fot. WZL Nr 2/Facebook)

W WZL Nr 2 S.A. okleisz dekoracyjnie nie tylko samolot, a to wszystko za sprawą nowych kompetencji naszej załogi – mówią specjaliści z malarni cywilnej (DMC). – Wypatrujcie tego "CACKA" w okolicach naszej firmy, na ulicach Bydgoszczy, Warszawy i nie tylko – dodają.

Ekipa specjalistów z malarni cywilnej (DMC) spisała się na medal. Cały proces oklejenia  auta firmowego WZL Nr 2 można zobaczyć TUTAJ.

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. w Bydgoszczy, które obchodzą w tym roku jubileusz 75-lecia, są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce, należących do elitarnej grupy firm o znaczeniu strategicznym dla gospodarki i obronności Polski. Jest to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem w prowadzeniu remontów, modernizacji  i obsługi bojowych samolotów myśliwsko-bombowych, myśliwskich oraz transportowych o znacznym stopniu skomplikowania.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus