Zawody Red Bull Air Race w Gdyni nominowane w IV Plebiscycie Nagród Niezależnych

Zawody Red Bull Air Race, największa impreza lotnicza tego roku w Polsce (rozgrywana w Gdyni w dniach 26-27 lipca), została nominowana w IV Plebiscycie Nagród Niezależnych w kategorii "Trójmiasto dla każdego".

"Trójmiasto dla każdego" ma za zadanie uhonorować organizatorów masowych imprez i wydarzeń, na które wstęp jest bezpłatny. Konkurs ma podkreślić inicjatywy pokazujące, że Trójmiasto sprawdza się jako arena wielkich imprez sportowych, muzycznych, naukowych i rozrywkowych oraz potrafi przyciągnąć tłumy gości z głębi Polski i zagranicy.

Idea nagrody zakłada również promowania czynów, wydarzeń, przedsięwzięć oraz osób, które powodują, że Trójmiasto staje się miejscem gdzie lepiej się żyje, pracuje i wypoczywa.

Przypomnijmy, iż zawody Red Bull Air Race, które pod koniec lipca odbyły się w Gdyni, obejrzało na żywo ok. 700 tys. osób. Była to pierwsza tego typu impreza organizowana na terenie naszego kraju. Jej zwycięzcą został Austriak Hannes Arch, który trasę wyścigu pokonał w czasie 1 minuty i 9 sekund. Na niebie można było również zobaczyć jedynego Polaka w RBAR - Łukasza Czepielę, startującego w klasie Challenger Cup. Oprócz statków powietrznych uczestniczących w wyścigach, przed publicznością zaprezentował się m.in. zespół akrobacyjny Breitling Jet Tem, samolot DC-3 oraz B787 należący do Polskich Linii Lotniczych LOT.