XVI Małopolski Piknik Lotniczy odwołany z powodu koronawirusa

Pokaz Wojciecha Krupy podczas VII Małopolskiego Pikniku Lotniczego

Małopolski Piknik Lotniczy organizowany jest corocznie w ostatni weekend czerwca przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny.

Jednak Krzysztof Radwan, Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego, zakomunikował dziś: "z prawdziwą przykrością muszę poinformować, iż w związku z epidemią choroby COVID-19 Muzeum Lotnictwa Polskiego zostało zobowiązane rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów do ograniczenia swojej działalności".

Zagrożenie epidemiczne spowodowało, że krakowska placówka jest zamknięta dla zwiedzających aż do dowołania. Ta sytuacja spowodowała, że z powodów od Muzeum niezależnych organizacja XVI Małopolskiego Pikniku Lotniczego, planowana na 20-21 czerwca 2020 r., jest niestety niemożliwa.

"Stoimy wszyscy dziś przed wielkim wyzwaniem jakim jest rozprzestrzeniająca się pandemia. Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie odwoływane są zaplanowane imprezy a rządy poszczególnych państw wprowadzają kolejne ograniczenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa SARS-CoV-2. Dotyczy to również Muzeum Lotnictwa Polskiego, które dokłada wszelkich starań by nie narażać zdrowia gości, uczestników, partnerów oraz organizatorów Małopolskiego Pikniku Lotniczego." – czytamy w komunikacie Dyrektora Krzysztofa Radwana.

Jeżeli tylko sytuacja oraz uregulowania prawne na to pozwolą podejmiemy próbę organizacji pokazów w terminie późniejszym, w drugiej połowie 2020 – obiecuje Dyrektor krakowskiego Muzeum. – Cały czas z uwagą obserwujemy rozwój wydarzeń. Zdajemy sobie sprawę, że Małopolskie Pikniki Lotnicze to coroczne święto gromadzące rzesze Krakowian. Obecnie jednak musimy brać pod uwagę przede wszystkim Państwa bezpieczeństwo – dodaje.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus