Wypadek wiatrakowca na lotnisku w Chrcynnie

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

Dziś (19 listopada), na lotnisku w Chrcynnie (pow. nowodworski) miał miejsce wypadek wiatrakowca.

Wiatrakowiec spadł na płytę lotniska i stanął w płomieniach. Statek powietrzny był dosyć mały i strażacy ze straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim dogaszali jedynie zgliszcza. Maszyna spłonęła całkowicie.

Jak poinformował Tomasz Wołoszyn ze straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, zgłoszenie o wypadku strażacy dostali ok. godz. 12:05. – Wiatrakowcem leciały dwie osoby. Obie poniosły śmierć na miejscu – dodał.

Oprócz strażaków, na miejscu zdarzenia jest też policja. Przyjedzie również prokurator i przedstawiciel Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który zbada przyczyny wypadku.

Zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych ds. pilotażowych Andrzej Pussak poinformował PAP, że "Wiatrakowiec najprawdopodobniej zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu". Jak dodał Pussak, wiatrakowiec spadł na murawę na skraju lotniska. Powiedział, że jedną z ofiar jest doświadczony pilot-instruktor, drugą – jego uczeń.

Przekazał też, że po przyjeździe komisji rozpocznie się przesłuchanie świadków, oraz zabezpieczony zostanie wrak i ślady.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus