WOŚP: Wylicytuj samolot MiG-21M od miasta Nowa Ruda

MiG-21M w Nowej Rudzie (fot. allegro.pl)

31 stycznia br., odbywa się kolejny, 29. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel tegorocznej zbiórki to zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Środowisko lotnicze również w tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, włączyło się w akcję, bo wiadomo, że piloci i miłośnicy awiacji mają wielkie serce.

Do tej lotniczej rodziny, która wspomaga akcję WOŚP dołączył ostatnio burmistrz miasta Nowa Ruda, który wraz z Radą Miasta przekazał na licytację samolot MiG-21M.

MiG-21M został przekazany Nowej Rudzie przez firmę ASCO z Wrocławia podczas 8 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym jak pierwotny zwycięzca licytacji nie wpłacił pieniędzy.

Samolot o numerze fabrycznym 961813, stoi przy stacji benzynowej na ulicy Niepodległości (pomiędzy dzielnicami Centrum i Słupiec). Jest niesprawny, był "zaparkowany" od 20 lat w tym samym miejscu.

MiG-21 jest jednym z najbardziej udanych i rozpowszechnionych lekkich myśliwców na świecie skonstruowany w biurze konstrukcyjnym MiG przez Artioma Mikojana i Michaiła Guriewicza w ZSRR. Oblatany w 1956 samolot ze skrzydłami w układzie delty, przekracza podwójną prędkość dźwięku. Ze względu na swoją sylwetkę dorobił się wśród pilotów nazwy „ołówek”. Pozostawał on w produkcji przez długi czas, a przez ponad 3 dekady był podstawowym samolotem myśliwskim w Polsce. Definitywnie wycofany z eksploatacji w polskich Siłach Powietrznych z końcem 2003 roku.

Samolot MiG-21M od miasta Nowa Ruda można licytować do 6 lutego 2021 r. na stronie www.allegro.pl


Przeczytaj również:
Lotnicze Aukcje WOŚP 2021

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus