Przejdź do treści
Zobrazowanie z kamery lotniska w Masłowie k. Kielc
Źródło artykułu

Kamera z lotniska w Masłowie dodana do serwisu aero.webcam

Projekt aero.webcam portalu dlapilota.pl cyklicznie się rozrasta o kolejne lotniskowe kamery internetowe, jak również modernizowane są obecnie użytkowane. Aktualnie jest ich już 32.

W ostatnich dniach, dzięki uprzejmości i życzliwości Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, do serwisu zostały dodane dwie kamery, które zlokalizowane są na lotnisku w Masłowie k/Kielc (EPKA). Zapewniają ona zobrazowanie na południowo wschodnią i południowo zachodnią stronę lotniska.

Warto podkreślić, iż są to pierwsze kamery przekazujące obraz z obiektu zlokalizowanego w woj. Świętokrzyskim. Doceniamy w tym względzie inicjatywę miejscowego samorządu i  chcielibyśmy, aby takich zaangażowanych jednostek było jak najwięcej. W tym względzie dla innych ten świętokrzyski wydaje się być wzorowym ;-)

Najnowsze urządzenie zwiększa funkcjonalność całego systemu. Aktualnie strona oferuje możliwość generowania obrazu z następujących lądowisk i lotnisk:  EPBA, EPBB, EPBC, EPBD, EPBK, EPBY, EPGD, EPGE, EPKA, EPKM, EPKP, EPKR, EPLS, EPLU, EPMG, EPML, EPMX, EPNL, EPNT, EPOD, EPOM, EPPT, EPRG, EPSJ, EPSK, EPST, EPSU, EPWS, EPZA, EPZP, Nysa - Głębinów oraz Strzelce Małe - Szczurowa.

Zobrazowanie z kamery lotniska w Masłowie k. Kielc

Zobrazowanie z kamery lotniska w Masłowie k. Kielc

Widoki z kamer lotniskowych posiadają wkomponowane informacje pogodowe i markery do oceny widzialności. Ikonka "świata" w lewym górnym rogu, wskazuje lokalizację kamery. Co istotne, serwis jest całkowicie darmowy i może być dla pilotów znaczącą pomocą wykorzystywaną na etapie planowania lotów lub po prostu do sprawdzenia warunków na danym lotnisku.

Serwis dostępny jest pod adresem http://aero.webcam

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony