WOŚP: Wylicytuj lot szybowcem za wyciągarką

SZD 9bis Bocian Aeroklubu Gliwickiego na lotnisku (fot. allegro.pl)

31 stycznia 2021 r. odbędzie się kolejny, 29. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel tegorocznej zbiórki to zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Środowisko lotnicze również w tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, włączyło się w akcję, bo wiadomo, że piloci i miłośnicy awiacji mają wielkie serce.

Mamy już trzecią propozycję. Do wylicytowania jest voucher na lot szybowcem za wyciągarką. Pięciominutowy lot szybowcem SZD 9bis Bocian odbędzie się w Aeroklubie Gliwickim z doświadczonym instruktorem szybowcowym.

Poczuj się wolny jak ptak odrywając się od ziemi szybowcem – lot bez silnika, najbliżej natury, maksymalnie wykorzystujący siłę natury. W locie za wyciągarką startujemy na wysokość ok. 300m. Szybowiec którym polecisz to dwuster, co oznacza, że na Twoją wyraźną prośbę (nie każdy ma odwagę spróbować) w czasie lotu będziesz mógł chwilę potrzymać stery pod kontrolą doświadczonego instruktora (o tym decyduje instruktor w trakcie lotu). – zachęcają do licytacji i wsparcia WOŚP przedstawiciele Aeroklubu Gliwickiego.

Zwycięzca licytacji będzie miał okazję zobaczyć z góry nowy pas startowy gliwickiego lotniska.

Lot szybowcem za wyciągarką można licytować do 8.01.2021 r. na stronie www.allegro.pl

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus