Wkrótce ruszają targi AERO Friedrichshafen 2017

Targi AERO Friedrichshafen

Już w dniach 5-8 kwietnia 2017 r. odbędzie się największa w Europie impreza poświęcona General Aviation – targi AERO Friedrichshafen. Z roku na rok targi przyciągają coraz więcej miłośników lotnictwa, ale wszystko wskazuje na to, że tegoroczna, 25. edycja imprezy będzie pod wieloma względami rekordowa. Obecność zapowiedziało ponad 660 wystawców z ponad 40 krajów, którzy zaprezentują szeroki asortyment produktów od lekkich samolotów, przez drony do najnowocześniejszej awioniki i aplikacji dla pilotów, a to wszystko przeplatane panelami dyskusyjnymi z ekspertami, konferencjami, prezentacjami i pokazami.

Najgorętszy temat ostatnich lat w branży lotniczej to drony. Nie inaczej będzie na targach AERO. Bezzałogowcom poświęcono całą halę wystawową. Obecności dronów na targach AERO towarzyszy aż 9 paneli dyskusyjnych i konferencji. Będą też rozegrane zawody sportowe, które błyskawicznie zdobywają rzesze fanów: FPV Racing, czyli wyścigi dronów.


Ale bezzałogowce to tylko ułamek całej oferty targów AERO. Co roku ogromnym zainteresowaniem cieszy się aleja awioniki, gdzie prezentowane są najnowsze zdobycze techniki z tej dziedziny. Światowi liderzy tego segmentu zaprezentują najnowsze produkty i rozwiązania, a goście będą mogli nie tylko wszystkiego się o nich dowiedzieć, ale także na miejscu je przetestować. W specjalnej strefie testów będzie można także sprawdzić co słychać w dziedzinie słuchawek lotniczych i wybrać najbardziej pasujący nam model. Piloci, czy dziennikarze branżowi odwiedzają to miejsce by podpatrzyć i wypróbować na własnej skórze najnowsze zdobycze i trendy.


Klasa biznes zawsze była nierozerwalnie związana z General Avation, co będzie miało swoje odzwierciedlenie na AREO 2017. Honda zaprezentuje produkcyjny model Honda Jet, a Cirrus Aircraft uchyli rąbka tajemnicy w sprawie dalszych serii produkcyjnych modelu Vision Jet, który niedawno otrzymał certyfikat typu FAA. Nie zabraknie też pozostałych wielkich graczy: Eclipse, Cessny czy Embraera. Fani maszyn o napędzie śmigłowym też będą mieli co oglądać. Na targach pojawi się cały wachlarz producentów, jak Pilatus, Diamond, Cessna czy Quest Aviation.


Silniki i systemy napędowe po raz kolejny zabłysną w hali silników. Nieważne czy interesują nas silniki tłokowe, odrzutowe czy elektryczne – tutaj w jednym miejscu znajdą się wszystkie dostępne na rynku konstrukcje oraz ich konstruktorzy, którzy wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania. W tym roku wystawa w hali silników została poszerzona o tematykę związaną z utrzymywaniem jednostek napędowych w sprawności oraz o alternatywne i ekologiczne paliwa.


AERO 2017 to kompleksowy przegląd wszystkiego co dzieje się i będzie się działo w najbliższym czasie na niebie. Zaprezentowane zostaną samoloty jedno- i wielo-silnikowe, tak o napędzie konwencjonalnym, jak i elektrycznym, szybowce, maszyny ultralekkie, helikoptery, wiatrakowce, drony, a do tego cała masa najnowszych gadżetów i sprzętu, którym po brzegi można wypełnić nie jeden kokpit.


Dla podkreślenia jubileuszowej, 25. Edycji imprezy organizatorzy przygotowali pokazy lotnicze, które odbędą się przed terenem wystawowym. Na niebie pojawią się samoloty o napędzie elektrycznym, maszyny akrobacyjne, a także replika Junkersa F 13 – niemieckiego samolotu pasażerskiego, który powstał w 1919 roku.


Ceny biletów:

Bilet 1-dniowy                                   20 EUR
Bilet 1-dniowy ulgowy                      15 EUR         
Bilet studencki                                   5 EUR
Bilet 2-dniowy                                   35 EUR
Bilet 4-dniowy                                   66 EUR
Dzieci i młodzież do 16 roku życia – bezpłatnie 
Katalog                                               5 EUR
Miejsce parkingowe                           5 EUR   
   
Bilety są także dostępne online (LINK)Podróż prywatnym samolotem:
Istnieje możliwość przylotu na AERO 2017 własnym samolotem, jednak konieczna jest wcześniejsza rezerwacja slotu. Szczegóły i ceny znajdują się poniżej:

Lotnisko Friedrichshafen (link)
Lotnisko Mengen (link)
Lotnisko  Leutkirch (link)
Lotnisko Konstanz (link)

Lądowisko szybowcowe Markdorf :

Lądowanie na tym lotnisku możliwe jest wyłącznie dla ultralightów i motoszybowców. Przed przylotem należy dokonać rejestracji na stronie: www.sfg-markdorf.de


Godziny otwarcia targów AERO Friedrichshafen 2017
Środa – Piątek:         od 9.00 – do 18.00
Sobota:                     od 9.00 – do 17.00


Szczegółowy program targów godzina po godzinie można znaleźć tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus