W Indiach 4 tys. licencji jest przedmiotem śledztwa z powodu podejrzeń o ich fałszerstwo

B777 należący do linii Air India

Jak potwierdziła indyjska Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGCA), licencje ponad 4 tys. pilotów w Indiach jest badanych pod kątem ich sfałszowania. Wśród lotników będących przedmiotem dochodzenia znajdują się także osoby powiązane z Air India, indyjskim przewoźnikiem narodowym. Za posiadanie fałszowanych licencji zostali pociągnięci do odpowiedzialności również piloci innych linii lotniczych z tego kraju, w tym Indigo i MDLR.

Wcześniej indyjskie władze lotnicze unieważniły licencję kobiecie, twierdząc, że aby ją uzyskać wykorzystała ona fałszywe referencje. Innemu pilotowi wydano licencję, mimo że siedem razy nie zdał egzaminu, a z kolei jeden z kapitanów w Air India, został zatrzymany pod zarzutem fałszowania swoich danych.

Sekretarz Departamentu Lotnictwa Indii przyznał, że co najmniej 4 tys. licencji pilotów stało się  przedmiotem dochodzenia pod kątem ich legalności. To zaskakujące informacje postawiły obecny rząd kierowany przez premiera Narendra Modiego w niezręcznej sytuacji, ponieważ Indie już stoją w obliczu ujawnionych skandali, w tym umowy dotyczącej pozyskania myśliwców Rafale oraz operacji wspierającej interesy Indii i dyskredytującej Pakistan, która została wykryta przez badaczy z brukselskiego EU Disinfo Lab.


Czytaj również:
Pakistan: 262 pilotów uziemionych w związku z potencjalnie fałszywymi licencjami

Źródło: dailypakistan.com.pk
comments powered by Disqus