W 2021 r. Australia wciąż zamknięta dla międzynarodowych lotów

Flota samolotów należaca do linii Qantas, fot. ABC

Brendan Murphy, szef australijskiej służby zdrowia stracił nadzieję, że wprowadzenie szczepionki umożliwi w tym roku Australijczykom podróżowanie za granicę, przewidując, że granice pozostaną zamknięte do 2022 r. Ponieważ 1 lutego zbliża się pierwsza rocznica ich zamknięcia, podkreślał on, że jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy granice mogą zostać ponownie otwarte w tym roku.

I przyznaje, że głównym powodem jest fakt, że chociaż szczepienie powstrzyma ludzi przed zarażeniem się wirusem, to nadal nie wiadomo, czy powstrzyma ich przed rozprzestrzenianiem go na innych. Prognozy profesora Murphy'ego to niedobra wiadomość dla tysięcy operatorów turystycznych w kraju, firm lotniczych i rodzin, które desperacko chcą odwiedzić swoich bliskich za granicą. Zaledwie kilka tygodni temu linie Qantas ponownie umożliwiły zakładanie rezerwacji na loty międzynarodowe. Oczekiwano, że połączenia do Azji, w tym Singapuru, Hongkongu i Japonii, zostaną wznowione od 1 lipca 2021 r.

„Kontynuujemy przegląd i aktualizację naszego międzynarodowego rozkładu w odpowiedzi na rozwijającą się pandemię COVID-19”, napisała linia w oświadczeniu. „Niedawno rozpoczęliśmy sprzedaż biletów na trasach międzynarodowych, mając nadzieję, że zostaną one przywrócone od lipca 2021 r.” Jednak komentarze profesora Murphy'ego sugerują, że jest to przedwczesne. 

Źródło: news.com.au
comments powered by Disqus