Przejdź do treści
Źródło artykułu

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa – Inżynieria Ruchu Lotniczego zakończona

W dniu 20 października odbyła się VI Międzynarodową Konferencję Naukową – Inżynieria Ruchu Lotniczego. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbyło się zdalnie.

Tegoroczna edycja Konferencji obejmowała tematyką takie zagadnienia jak: systemy zarządzania transportem lotniczym, kolejowym i drogowym; analiza bezpieczeństwa, niezawodności i ryzyka w systemach zarządzania ruchem lotniczym; prawne i ekonomiczne aspekty transportu lotniczego; nowe technologie nawigacji lotniczej; czynnik ludzki w inżynierii ruchu lotniczego; wpływ transportu lotniczego na środowisko; konkurencja międzybranżowa w lotnictwie; bezzałogowe statki powietrzne – zarządzanie i kontrola; nowoczesne sposoby obrony w zakresie zagrożeń cybernetycznych w lotnictwie.

Konferencja podzielona była na dwa panele. Podczas panelu I omawiano innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu lotniczego i powiązania z innymi gałęziami transportu. Panel II dotyczył wpływu CPK na rynek pracy. Każdy panel zakończony był dyskusją z udziałem zaproszonych gości.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020" zakończyła się sukcesem. – Było to dla nas szczególnie ważne wydarzenie, gdyż wraz z Kołem Naukowym Architektury Strukturalnej mieliśmy okazję zaprezentować efekt końcowy wielomiesięcznej pracy nad makietą lotniska CPK – mówią przedstawiciele komitetu organizacyjnego. Poniżej zdjęcia z prezentacji tej wizji Portu.

  

  

Tych wszystkich, którzy nie mogli śledzić przebiegu Konferencji na żywo, zapraszamy do nadrobienia zaległości:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony