Tadeusz Wrona, książka pt. "Ja Kapitan"

Tadeusz Wrona, "Ja Kapitan"

15 października, nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukaże się książka pilota Tadeusza Wrony: "Ja Kapitan". Autor, kapitan PLL LOT, wylądował 1 listopada 2011 roku, bez podwozia samolotem Boeing 767 na warszawkim lotnisku Okęcie. W „Ja, kapitan” opowiada o swoich marzeniach, pasjach, ideałach, o pokonywaniu przeszkód i wykorzystywaniu szczęśliwych zbiegów okoliczności. Odtwarza swoją życiową drogę od zółtodzioba, stawiającego pierwsze kroki w sporcie szybowcowym do kapitana samolotów pasażerskich.

Fragment ksiązki:

"3 000 stóp nad ziemią, 550 minuta lotu, terytorium Polski, 1 listopada 2011 roku. Godzina 13:30:20, 14:30 czasu polskiego

Zdaję sobie sprawę, że będziemy mieli tylko jedną próbę. Gdy dotkniemy pasa, nie będzie już odchodzenia na drugi krąg.

Zbliżamy się do pasa z prędkością około 600 stóp na minutę, niemal dokładnie tak, jak zaplanowałem. Skrzydła w poziomie, klapy wysunięte do pozycji 30, bo jeśli nie planujemy odejścia, to lepiej podejść z mniejszą prędkością. Zresztą, jeśli mimo wszystko odejście okaże się niezbędne, to nawet przy tym wychyleniu klap, ale bez podwozia, raczej powinno się udać. Oceniam, że uda się nawet przy awarii jednego z silników, choć nie wydaje mi się, aby przy tym nagromadzeniu nieszczęść mogło nas spotkać jeszcze jedno! Ale jeśli wszyscy święci wzywają nas na briefing, to przez chwilę rozpatruję jeszcze taki wariant.

Pochylam się w kierunku drugiego pilota i wyciągnąłem rękę. „Jurek, później już może nie być okazji – głos na chwilę uwiązł mi w gardle. – Dziękuję Ci za współpracę”. Mocny uścisk dłoni i życzenia powodzenia przy lądowaniu.

Będzie nam potrzebne.

Siadamy...."

Informacje o książce
Autor: Tadeusz Wrona
Tytuł: Ja, kapitan
Wydawnictwo: wydawnictwo-poznanskie.pl
ISBN 978-83-7177-812-4
str. 220 + ilustracje
format 145 x 205 mm
oprawa miękka
Data premiery: 15 października 2013 roku

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus