Szybowiec Diana 2 atrakcją Dnia Awiacji w Bielsku Białej

Szybowiec Diana 2 atrakcją Dnia Awiacji w Bielsku Białej, fot. bielskobiala.geminipark.pl

Ludzie spoglądając w niebo od zawsze marzyli, aby wzbić się w powietrze, a myśl o lataniu towarzyszyła im od najstarszych czasów. Podczas najbliższej soboty, 23. listopada, w Gemini Park będzie można poznać śmiałków, którzy te podchmurne marzenia spełnili! Zapraszamy na wyjątkowe spotkania z przedstawicielami sekcji zrzeszonych z Aueroklubem Bielsko-Bialskim oraz z pilotem, wielokrotnym Mistrzem Świata w szybownictwie - Sebastianem Kawą.

Podobno każdy człowiek choć raz w życiu śnił o unoszeniu się w powietrzu - dlatego temat naszego sobotniego spotkania jest bardzo uniwersalny! W godz. 14:00 - 20:00 zapraszamy na spotkania z osobami, które na temat latania wiedzą niemal wszystko!

Spotkania z zaproszonymi ekspertami poprowadzi znakomita konferansjer i ekspert Marzena Padowska. Uczestnikami lotniczych pogawędek będą przedstawiciele sekcji zrzeszonych z Aeroklubem Bielsko-Bialskim: spadachroniarzy, szybowników oraz modelarzy. Natomiast gościem głównym tego dnia będzie Sebastian Kawa - wielokrotny Mistrz Świata w konkurencjach szybowcowych, od wielu lat znajdujący się w czołówce światowego rankingu pilotów. To najbardziej utytułowany pilot szybowcowy w historii i jedyny pilot na świecie, który w szybowcu przeleciał nad Himalajami.

Dla miłośników lotnictwa, ale nie tylko, prawdziwą gratką będzie Diana 2 - szybowiec, który można obejrzeć na parterze centrum handlowego. Model SZD-56-2 Diana 2 jest szybowcem wyczynkowej klasy 15-metrowej. Jego projekt i budowa prototypu wykonane zostały przez polskiego konstruktora inż. Bogumiła Beresia. Zastosowane rozwiązania w Dianie 2, miały zapewnić szybowcowi najlepsze osiągi w każdych warunkach pogodowych.

Na facebook'owym fanpage'u centrum handlowego będzie można wygrać przelot tym szybowcem, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych publikacji!

Program dnia:

- 14:00-16:00: Spotkanie z członkami sekcji szybowcowej, modelarskiej, skoków spadochronowych,

- 16:00: Spotkanie z Sebastianem Kawą - wielokrotnym mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych,

- 18:00-20:00: Spotkanie z członkami sekcji szybowcowej, modelarskiej, skoków spadochronowych.

Źródło: bielskobiala.geminipark.pl
comments powered by Disqus