Słuchawki BOSE PROFLIGHT już w lipcu w sklepie dlapilota.pl

BOSE PROFLIGHT

Wielkimi krokami, zbliża się światowa premiera słuchawek BOSE ProFlight. Jako autoryzowany dystrybutor, będziemy je mieli w sprzedaży w dniu ich dostępności.

ProFlight Aviation Headsets – bo tak właśnie nazywają się nowe słuchawki od firmy Bose – to najmniejsze, najcichsze, najbardziej komfortowe i najbardziej zaawansowane technicznie słuchawki dla pilotów zawodowych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Bose A20 – słuchawki, które spowodowały, że piloci turystyczni oraz wszyscy pilotujący małe samoloty, generujące relatywnie wysoki poziom hałasu, odkryli na nowo radość latania i doświadczyli komfortu dotąd niespotykanego.Bose ProFlight – słuchawki, które przeniosą wszystkie zalety A20 do kokpitów samolotów komunikacyjnych, jetów oraz wszystkich innych statków powietrznych generujących umiarkowany poziom hałasu.

Słuchawki ProFlight wykorzystują ponad 30 patentów zarejestrowanych w USA. Dzięki pracy ponad 600 inżynierów firmy Bose otrzymujemy produkt przemyślany pod każdym względem. Ich doświadczenie, zastosowanie zaawansowanej technologii oraz setki godzin testów w „akcji”, zaowocowało powstaniem produktu, który ma szanse sprawić, że praca pilota liniowego stanie się również (ponownie) jego hobby.


ProFlight – nowa jakość w lotnictwie!

ProFlight różnią się od innych słuchawek lotniczych pod wieloma względami. Dwie podstawowe różnice to niespotykany dotychczas poziom aktywnego tłumienia hałasu, nieosiągalny dla innych producentów, oraz unikalny system „in ear”, który dotychczas nie był stosowany w słuchawkach lotniczych. Polega on na tym, że słuchawka w uchu utrzymuje się dzięki specjalnie wyprofilowanej i dopasowanej do małżowiny usznej silikonowej wkładce. Innowacyjna konstrukcja pałąka oraz części miękkich, dotykających głowy w połączeniu z minimalną wagą (zaledwie 139 g) sprawiają, że słuchawek Bose ProFlight praktycznie nie odczuwamy na głowie nawet podczas wielogodzinnego lotu.

Moduł sterowania, podobny do tego, który znamy z modelu A20, umożliwia użytkownikowi kontrolę nad wszystkimi funkcjami słuchawek. Za jego pomocą możemy włączyć/wyłączyć system, wybrać jeden z trzech poziomów tłumienia, regulować głośność, sterować funkcją Bluetooth. Pod bateriami zasilającymi system znajduje się kilka mikroprzełączników pozwalających wybrać odpowiednie dla siebie ustawienia, takie jak mono/stereo, auto off, auto on itp.  Producent przewidział też możliwość aktualizacji firmware’u w słuchawkach ProFlight poprzez port usb w module kontrolnym.

W słuchawkach Bose ProFlight znajdziemy również niezwykle przydatną funkcję Talk Through, umożliwiającą pilotowi bezpośredni kontakt poza interkomem z osobami w kokpicie, bez konieczności zdejmowania słuchawek. Jak zwykle firma Bose rozwiązała to w sposób innowacyjny i niepowtarzalny. Dwukrotne, szybkie dotknięcie (Tap Control for Talk Through) zewnętrznej części słuchawki powoduje włączenie w lewej lub prawej słuchawce funkcji Talk Through. Ponowny „double tap” powoduje jej wyłączenie.


Warto również zwrócić uwagę na możliwość przełożenia mikrofonu z lewej (fabrycznie ustawiona pozycja) na strone prawą co jest istotne dla wielu pilotów na prawym fotelu, ale nie tylko. Zmiana niewymaga żadnych narzędzi i trwa 5-7 sekund.

Decyzja o zakupie?
Są trzy istotne czynniki, którymi powinniśmy się kierować wybierając słuchawki lotnicze – komfort, tłumienie hałasu i jakość komunikacji. Dwa pierwsze zostały omówione powyżej. Jeśli zaś chodzi o jakość dźwięku jaką dostajemy (i jaką generujemy za pośrednictwem mikrofonu)... no cóż. Firma Bose to 50 lat doświadczeń w pracy z odtwarzaniem dźwięku.

W słuchawkach ProFlight zaimplementowano technologie wypracowane na przestrzeniu tych lat przez inżynierów z Bose, aby komunikacja miedzy pilotem, a ATC czy też innym statkiem powietrznym nigdy nie stanowiła problemu dla żadnej ze stron.

ProFlight, podobnie jak A20 to słuchawki kompletne. Wydaje się niemożliwe obiektywnie wskazać jakiekolwiek wady w tych produktach. Mieliśmy możliwość testowania słuchawek ProFlight na jednej z dwóch przedpremierowych demonstracji w Paryżu i Berlinie. Nasze odczucia były jednoznaczne. Są to słuchawki, które maja szanse zrewolucjonizować rynek słuchawek dedykowanych do dużych samolotów, linii lotniczych, biznes jetów itp. Pewne natomiast jest to, iż wielu zawodowych pilotów spędzających tysiące godzin za sterami odzyska radość z latania.


Wybrane cechy i funkcje:

 • maksymalny komfort użytkowania dzięki zastosowanym materiałom i technologiom
 • niezwykle małe gabaryty i waga (139 g.)
 • elektretowy mikrofon z tłumieniem szumów
 • zoptymalizowany dźwięk z aktywną korekcją dla lepszej komunikacji
 • 3 stopniowa regulacja aktywnego systemu tłumienia
 • Tap Control for Talk Through– innowacyjny system włączania i wyłączania funkcji talk through
 • funkcja Bluetooth
 • diodowy wskaźnik poziomu baterii
 • dostępne złącza: lemo, twin plug, XLR-5, XLR-7
 • możliwość zmiany strony mikrofonu
 • możliwość aktualizacji firmware’u
 • certyfikaty EASA E/TSO-C139a oraz FAA TSO-C139a.

Zawartość zestawu:

 • słuchawki ProFlight
 • dedykowana torba
 • 2 x baterie AA
 • silikonowa opaska do modułu sterującego
 • 3 pary silikonowych wkładek dousznych w różnych rozmiarach
 • skrócona instrukcja w języku angielskim
 • karta gwarancyjna

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Artykuł przygotowano na podstawie oficjalnych materiałów promocyjnych firmy BOSE
 

Źródło: dlapilota